Powodował kolizje i wyłudzał odszkodowania

25
04.05.2016
Powodował kolizje i wyłudzał odszkodowania
fot. policja
25-letni elblążanin odpowie przed sądem za oszustwa ubezpieczeniowe. Mężczyzna powodował kolizję i wyłudzał pieniądze od firm. Funkcjonariusze udowodnili mu spowodowanie 11 kolizji, za które przywłaszczył ponad 20 tys. zł. Grozi mu kara do 8 lat wiezienia.
Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą prowadzą sprawę 25-latka z Elbląga, który wyłudzał od firm ubezpieczeniowych pieniądze na naprawy samochodów. Mechanizm działania sprawcy w przypadku wszystkich zdarzeń był podobny. Oszust wyspecjalizował się w szukaniu tzw. okazji, czyli wyłudzenia jak najwyższego odszkodowania z OC upatrzonego wcześniej „sprawcy”. Wybierał zazwyczaj starszych kierowców, znajdował ruchliwe miejsce, w którym łatwo sprowokować stłuczkę. Przyspieszał bądź gwałtownie hamował i tym samym doprowadzał do kolizji. Trzy auta, którymi się poruszał, były tak spreparowane, żeby szkody wyglądały na poważne, a w rzeczywistości uczestniczyły już w niejednym zderzeniu. Na miejscu były spisywane oświadczenia, a pieniądze wypłacane z OC „sprawcy”, który z kolei płacił więcej za kolejną polisę. Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek z Elbląga działał głównie w ubiegłym roku. Doprowadził celowo do co najmniej 11 kolizji na terenie Elbląga i tym samym wyłudził ponad 20 tys. zł od firm ubezpieczeniowych. Poruszał się trzema samochodami - peugeot, renault oraz ford. Wcześniej był już notowany za podobne czyny. Grozi mu kara do 8 lat wiezienia. Przyznał się i nie krył, że z tego procederu uczynił sobie źródło dochodu. Policjanci nie wykluczają, że podobnych zdarzeń z jego udziałem mogło być więcej.
   Policjanci apelują aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do winy przy spowodowaniu kolizji, nie załatwiać sprawy na własną rękę tylko wezwać patrol policji. Każdy spór może być również wyjaśniony w sądzie.
   
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
skoro wyłudził już 11 kolizji to co z ludźmi którym zabrano zniżki za rzekome spowodowanie wypadku a najbardziej bulwersujące jest to że policja karała ich punktami karnymi i mandatem więc przy okazji ukręcili bat na siebie
(2016.05.04)
Z drugiej strony gdyby nie jeździli jak święte krowy to pewnie by do tego nie doszło. A mandatem kara się wtedy jeżeli sprawca przyznaje się do winy i poczuwa do odpowiedzialności.
Spust_krokodyla (2016.05.04)

info

4  
  10
kolego to nie oni doprowadzali do stluczki tylko oni. .. on im tylko troche pomagal przy tym
karol-cwa (2016.05.04)
w stresie i w nacisku policji (bo chcą mieć szybko z głowy) i w zastraszaniu sądem 80 % ludzi podpisuje mandat. Refleksja przychodzi dopiero później a jak widać ofiary były wybierane jako starsi ludzie.
(2016.05.04)
mialo byc ze nie on doprowadzal do stluczek czylko oni.
karol-cwa (2016.05.04)

info

3  
  1
spust głupiś jaqk but. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie pod warunkiem że jest sprawca żeby miał z kogo ściągnąć a tu jak widać ludzie byli niewinni.
(2016.05.04)
jakimi punktami skoro były spisywane oświadczenia, czyli policja niebyła wzywana?
(2016.05.04)
gdyby byli niewinni nie podpisywaliby oświadczeń :P
Spust_krokodyla (2016.05.04)
To skąd te wyłudzenia ? Podkręcenie statystyk w policji ?
(2016.05.04)

info

2  
  1
wszyscy wiemy jak wyglądają te przyznania się do winy, to ze przyznal sie na komendzie nie oznacza ze zostanie winnym, znam prawo od A do Z i wiem, ze tak to nie wyglada. zwykle bicie piany ze strony policji
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (2016.05.04)

info

3  
  2