Wakacje wystartowały!

27
26.06.2011
Wakacje wystartowały!
Na Starym Rynku zabawa trwała trzy godziny i przyciągnęła sporą grupę elblążan (fot. WS)
Jak powstają gigantyczne bańki mydlane? Jak "oskubać" kurczaki? Jak zmienić twarz dziecka w barwnego motyla bądź tygryska? Dziś (26 czerwca) na Starym Rynku odbyła się impreza pn. „Wakacje na Start”. Zobacz fotoreportaż.
Najmłodsi zainaugurowali wakacje na wesoło. Na scenie ustawionej przy Bramie Targowej odbywały się pokazy taneczne wychowanków Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, Centrum Tańca Cadmans oraz Szkoły Tańca Broadway. Bawili artyści wrocławskiego Teatru na Walizkach. Pokazywali skecze przebrani jak cyrkowi clowni, a także wypuszczali w niebo gigantyczne bańki mydlane. Dziecięcy śmiech wypełnił przestrzeń starówki.
   Były też konkursy muzyczne z udziałem kwartetu smyczkowego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy grali melodie z dziecięcych bajek, a rozbawiona publiczność odgadywała ich tytuły.
   Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot, w którym można było zagrać w rozmaite gry – historyczne i współczesne.
   - Chętnych jest tak wielu, że zabrakło nam stolików – przyznał Piotr Adamczyk z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. - Grają i dorośli, i dzieci. Często przychodzą rodzinami. Popularnością cieszą się łamigłówki.
   - Ja chcę zagrać w „Farmera” i „Skubane kurczaki” – przyznała 5-letnia Julka, która przyszła dziś na Stare Miasto z mamą.
   Znaleźli się również amatorzy planszówek, którzy wzięli udział w miniturnieju. Na stoliku zagościł Qubix, nowa gra autorstwa Adama Kałuży. Kolejne imprezy z cyklu Planszówkowe Lato odbywać się będą na dziedzińcu Muzeum.[fotor]
   Podczas dzisiejszego, trzygodzinnego pleneru na starówce na odwiedzających czekało więcej atrakcji: były kąciki plastyczne, maluchy mogły ozdobić swoje buzie farbkami (w ten sposób udało się wyczarować barwnego motyla, kotka, tygryska, pirata), byli szczudlarze, a nawet …wata cukrowa o smaku coca coli.
   Wakacje uważamy za rozpoczęte!
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wcześniej na Dniach Elbląga i dziś na tym dniu rozpoczęcia wakacji dla dzieci miejsce "firmujące" Elbląg czyli Brama Targowa, niestety niedostępne dla zwiedzających. Kto to wymyśla, banery z bramą przy siódemce, kartki pocztowe itp. itd. , to tak jakby w Krynicy Morskiej zamknęli w sezonie latarnie, albo w Paryżu wieże Eiffla, kto to wymyśla to nie wiem. Jedyne co boli to te fotki z w/w bramy jednak wybrańcy mogą na nią wejść.
TO BOLI MIESZKAŃCA (2011.06.26)

info

0  
  0
to byla naprawde fajna zabawa dla dzieci rewelacja moje dziecko bylo wniebowziete
sroka (2011.06.26)

info

0  
  0
Brawa dla organizatorów, impreza bez zadęcia, odpowiednia dla maluchów, moje dzieciaki były zachwycone, świetna sprawa z Polonezem granym na żywo.
(2011.06.26)

info

0  
  0
Każe ożywianie Elbląga i Starówki jest dobre !
(2011.06.26)

info

0  
  0
Ciekawe dlaczego nic nie bylo o tym, naportalu, przed impreza? To jest wyznacznik wartosci portalu, portEl, czyli dno. .. ..
(2011.06.26)

info

0  
  0
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50655 najpierw trzeba poczytać , a póxniej mówić, nie raz portel.pl przypominał o imprezie, więc nie wiem do kogo te pretensje?!
Bless (2011.06.26)

info

0  
  0
dziewczynka na 11 zdjęciu ma rewelacyjna minkę :-D
tor. (2011.06.26)

info

0  
  0
Fajna impreza ale czemu brama zamknięta???
(2011.06.26)

info

0  
  0
no w koncu cos pozytywnego co przeczytalem tutaj na portelu, takie imprezy to rzadkosc w Elblagu, brawa dla organizatorow i wiecej zabawy dla najmniejszych, przynajmniej przy komputerze nie siedza i rodzice i dzieci :P
(2011.06.26)

info

0  
  0
Tymczasem na stronie internetowej szkoły nr 15 przy ulicy Modlińskiej w Elblągu można przeczytać niezwykle interesujące opracowanie dziejów tej szkoły. Kapitalny materiał historyczny dotyczący zwłaszcza oświaty w Elblągu przed 1989 r. Warto tam zajrzeć!
SP-15. (2011.06.26)

info

0  
  0