Kolizja na Grunwaldzkiej - sprawca bez uprawnień

88
18.03.2011
Kolizja na Grunwaldzkiej - sprawca bez uprawnień
fot. WS
Dziś (18 marca) około godz. 9.50 na Al. Grunwaldzkiej (przy hali Elzam vis a vis Biedronki) doszło do kolizji trzech pojazdów: dwóch aut osobowych i autobusu. Karetka pogotowia ratunkowego zabrała jedną osobę do szpitala na badania. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Podczas policyjnych czynności wyszło na jaw, że kierowca BMW (sprawca kolizji) prowadził auto nie posiadając prawa jazdy. Zobacz więcej zdjęć.
W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy: bmw, fiat punto (nauka jazdy) i autobus autosan - wszystkie jechały w kierunku ul. Lotniczej. Jak się dowiedzieliśmy od pracujących na miejscu funkcjonariuszy na podstawie zeznań świadków, kierujący bmw jadąc od strony Al. Tysiąclecia często zmieniał pas ruchu z lewego na prawy i odwrotnie. Wyprzedzał w ten sposób inne pojazdy powodując spore zamieszanie na śliskiej nawierzchni. W pewnym momencie nie udało mu się wyhamować przed jadącym przed nim fiatem punto, którym kierowała kursantka nauki jazdy. Bmw uderzyło w tył fiata z jego lewej strony, a następnie po odbiciu się od niego przejechało lewym pasem przed poprzedzający punto autobus. Uderzenie było na tyle mocne, że fiat wjechał w tył poprzedzającego go autosana.
   [fotoc]
   Przybyła na miejsce karetka pogotowia ratunkowego zabrała kursantkę z fiata do szpitala na badania. Strażacy zneutralizowali płyny, które wypłynęły z uszkodzonych aut osobowych i posprzątali odłamki powstałe w wyniku kolizji. Utrudnienia w ruchu na tym ruchliwym odcinku Al. Grunwaldzkiej trwały kilkadziesiąt minut.
   Okazało się, że kierowca bmw nie miał prawa jazdy. Policjanci ukarali go  dwoma mandatami po 500 zł każdy - za prowadzenie auta bez uprawnień i za spowodowanie kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyja to "L"? Kujawy?
o matko! (2011.03.18)

info

0  
  0
kierowcy BMW gratulujemy
(2011.03.18)

info

0  
  0
Dureń z bmw kombi, widziałem jak typ jezdzi. Prubuje jezdzic jak gangster ale mu to nie wychodzi. typowy NEB, na wsi po polu ciska a w miescie ludzi chce pozabijac, zabrac mu prawko a te ochydne bmw do KORKUCIA!!
samsungg (2011.03.18)

info

0  
  1
mamy nadzieje ze ludziom nic sie nie stało.
a&k (2011.03.18)

info

0  
  0
Tylko mandat za prowadzenie bez uprawnień? Burakowóz zarekwirować co najmniej.
walciesie (2011.03.18)

info

0  
  0
Wygląda na to że Kujawy.
cześ (2011.03.18)

info

0  
  0
nie???TUSKA??
LG (2011.03.18)

info

0  
  0
wydaje mi sie ze nie jest wazne kogo ELKA. Jezeli Pana Andrzeja to trzymam mocno kciuki zeby wszystko szybko sie ulozyło i wyjasniło!!!!!
nokia (2011.03.18)

info

0  
  0
a BeMka malowana. .. wcześniej jakaś czerwona była na masce widać poprzedni kolor :)
(2011.03.18)

info

0  
  0
Mam nadzieje, że ani kursantce ani instruktorowi nic się nie stało. Jeśli to OSK Kujawa, to bardzo szkoda, sama do niego chodziłam i miło to wspominam. Oby pani nie miała urazu do jazdy po takim wydarzeniu. A kierowcą BMW jest pewnie jakiś dzieciak z kupionym prawkiem. Szkoda słow.
szkoda Elki (2011.03.18)

info

0  
  0