Potrącenie dwóch pieszych na pasach

78
23.02.2011
Potrącenie dwóch pieszych na pasach
(fot. Witold Sadowski)
Dziś (23 lutego) około godz. 19.15 na ul. Fromborskiej doszło do potrącenia dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Ranni mężczyźni (w wieku 37 i 51 lat) zostali zabrani przez karetki pogotowia ratunkowego do szpitala. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzą policjanci. Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie wypadku został całkowicie wstrzymany. Zobacz więcej zdjęć.
Kierująca 29-letnia kobieta jadąc pojazdem ford escort ul. Fromborską w kierunku ul. Królewieckiej na przejściu dla pieszych przy bramie POD "Tramwajarz", z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, potrąciła dwóch wracających z działek mężczyzn. Do zdarzenia doszło w momencie opuszczania "pasów" przez pieszych.
   Wypadek miał miejsce na nieoświetlonej i będącej w opłakanym stanie ul. Fromborskiej.  Przejście dla pieszych w związku z brakiem jakichkolwiek lamp w pobliżu jest w porze wieczorowo-nocnej bardzo źle widoczne. Kierująca próbowała ostro hamować - niestety, nie udało się. Droga hamowania jej pojazdu wynosiła ok. 10 metrów.
   [fotoc]
   Policjanci zablokowali całkowicie ruch w miejscu wypadku. Kierująca fordem była trzeźwa. Dwie karetki pogotowia zabrały poszkodowanych mężczyzn do szpitala. Po kilkudziesięciu minutach policjanci puścili ruch wahadłowo. Na miejscu pracował również technik policyjny. Przyczyny i okoliczności wyjaśni dochodzenie.
   
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
chyba najciemniejsza ulica w Elblagu. .. potraconym zdrowia.
(2011.02.23)

info

0  
  0
i znowu potracenie jak ci ludziska chodzą pchają się pod koła a zwłaszcza koło rynku
(2011.02.23)

info

0  
  0
ciekawe ile osob musi zginac albo byc rannym, zeby tu jakies latarnie zamontowali!!!
ik100 (2011.02.23)

info

0  
  0
Co się dzieje w naszym mieście? Czas zrobić porządek.
(2011.02.23)

info

0  
  0
A gdzie "nowe oświetlenie Elbląga'?
(2011.02.23)

info

0  
  0
Wcale mnie to nie dziwi. Drzewa to powycinali, ale żeby w końcu dobrze oświetlić tą drogę to nie ma komu. Do ilu wypadków jeszcze musi tu dojść, aby problem został zauważony??? A do pieszych i kierowców apeluję o ostrożność, bo ten odcinek teoretycznie jest prosty, ale nie jednego kierowcę już to złudzenie zgubiło.
mieszkanka fromborskiej (2011.02.23)

info

0  
  0
chcialbym sie dowiedziec sie od panstwa kiedy biedzie nowe oswietlenie na ulicy fromborskiej i bielany
ddddd (2011.02.23)

info

0  
  0
jak to co się kura dzieje. .. kierowcy patrzą na dziury myślą jak je omijać aby nie pourywać zawieszenia nic dziwnego że dochodzi do potrąceń pieszych! NOWACZYK zrób coś z tymi dziurami chłopie! tyle obietnic i. .. ?
Bi3it (2011.02.23)

info

0  
  0
w krajach cywilizowanych kierowcy zatrzymuja sie, gdy pieszy podchodzi do przescia, niestety tylko w krajach cywilizowanych. ..
(2011.02.23)

info

0  
  0
na broniewskiego w dół tez ciemno!awaria!!!
eg (2011.02.23)

info

0  
  0