A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Dlaczego wszyscy uparli się, by pisać "Cieśnina Pilawska", skoro w encyklopediach i słownikach jest Piława (polska nazwa Bałtijska), i Ciesnina Piławska? Czy musimy uzywać rusycyzmów, a w tym przypadku wpływów języka niemieckiego (Piława=Pilau)? To samo dotyczy Kanału Elbląskiego, coraz częściej nazywanego Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Nie zmieniajmy polskich nazw na obce!
kolejna impreza zrobiona na sile gratuluje
Jestem ciekawy jak do końca było z tym ostrałem artyleryjskim w strone uczestników regat. Może Rosjanie nie wiedzieli że to regaty żeglarskie i pomyśleli że to inwazja na Bałtijsk, ogłosili alarm i ostrzelali najeźdźców ?
O sukcesie propagandowym sie nie wypowiadam jak za komuny.
hahaha anonimie ta "przypadkowa sympatyczna załoga" to wspaniali żeglarze, przykład dla innych młodych żeglarzy, rzeka wiedzy i doświadczenia żeglarskiego, którego życzę wszystkim a szczególnie tobie (no chyba że nie jesteś żeglarzem). Zmiana warty za sterami? jak jesteś taki odważny to się ujawnij z chęcią poznam twoje wielkie zasługi, a nawet moge zagłosować na ciebie poczas kolejnych wyborów w jachtklubie. Wagona chyba nie masz totalnie wyobraźni co? najlepiej na gazie, bez papierów i jazda to tak jakby dać laikowi stery samolotu powodzenia!!!Możesz pocwaniakować z lasencjami w mikołajkach (choć i tam pewnie nie dałbyś rady) ale wody Zalewu Wiślanego nie jednego zabrały. Respekt do wszelkich żywiołów!!!Pozdrawiam moich kochanych żeglarzy szczególnie brać z Jachtklubu. Koncert u dody już wkrótce:)))))
Czarnulka : pozwolę sobie zachować inne zdanie o "wspaniałych żeglarzach". Jacht Klub Elblag. .. chyba Elbląskie Żeglarskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, kiszące się we własnym sosie i nie mające żadnego pomysłu na rozwój. Ot, miłe status quo. Ci sami ludzie wymieniający się na stanowiskach od lat. A co do nauki to dziękuje, nie skorzystam. Nie sadzę, żeby "Wspaniali żeglarze" byli w stanie zaskoczyć mnie czymś nowym :)
Czarnulka jak widać jest nieodzownym dzieckiem socjalistycznej kontroli państwa nad obywatelem :) I straszy nas groźnymi wodami Zalewu. A wiesz dziecko, że na takich Biskajach ( może obiła ci się o uszy ta nazwa) Brytyjczycy pływają sobie bez patentów jachtami do 24 m długości po pokładzie. I na takim Kanale La Manche też. .i poi całym bożym świecie. .aha. .. nazwiska. .. np Doda piszemy z wielkiej litery.