UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Dlaczego wszyscy uparli się, by pisać "Cieśnina Pilawska", skoro w encyklopediach i słownikach jest Piława (polska nazwa Bałtijska), i Ciesnina Piławska? Czy musimy uzywać rusycyzmów, a w tym przypadku wpływów języka niemieckiego (Piława=Pilau)? To samo dotyczy Kanału Elbląskiego, coraz częściej nazywanego Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Nie zmieniajmy polskich nazw na obce!