Śmiertelny wypadek w Komorowie

54
13.07.2010
Śmiertelny wypadek w Komorowie
(fot. WS)
Dziś (13 lipca) około godziny 2 w nocy na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Komorowo Żuławskie zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna osoba zginęła na miejscu. Na "siódemce" utworzyły się duże korki. Policjanci kierowali auta osobowe objazdem, kierowcy ciężarówek musieli czekać na wznowienie ruchu. Zobacz więcej zdjęć.
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Przezmark koło stacji tankowania gazu. Według wstępnych ustaleń policji kierujący pojazdem ciężarowym iveco z naczepą-wywrotką wykonywał prawdopodobnie manewr cofania na składowisko żwiru. W tym czasie na cofającą w poprzek drogi wywrotkę najechał jadący w kierunku Gdańska samochód ciężarowy volvo z naczepą-kontenerem. Volvo uderzyło w prawy bok kabiny iveco, siła zderzenia wyrzuciła pięćdziesięcioletniego kierowcę wywrotki z kabiny. Wpadł on pod koła naczepy z kontenerem, zginął na miejscu. Iveco z wywrotką pełną żwiru obróciło się niemal o 180 stopni wokół osi i siłą bezwładności zestaw wjechał w przydrożne pole.
   [fotoc]
   Straż pożarna usuwała skutki tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była nieprzejezdna. Dokładne ustalenia w sprawie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia będzie czyniła prokuratura.
   
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"kierujący pojazdem ciężarowym man" i "uderzyło w prawy bok kabiny iveco". Ludzie to wkoncu to man czy iveco ja bylem światkiem tego i byl to man; )
` (2010.07.13)

info

0  
  0
tir'y na tory!!!
(2010.07.13)

info

0  
  0
gdyby milicja czesciej karala tirowcow za przekraczanie dopuszczalnej predkosci na podstawie tachografu takich wypadkow by nie bylo!! czesto jestem swiadkiem jak brudasy w wielkich ciezarowkach pedza po 100 110 km/h!!! to potencjalni zabojcy!!
(2010.07.13)

info

0  
  2
gdyby mial zapiete pasy to pewnie by zyl
(2010.07.13)

info

0  
  0
komentarz o brudasach w ciężarówkach jest żałosny, tak jak autor. najszybciej i nieprzepisowo jeżdżą kierowcy przewożący morskie kontenery, dlatego trzeba ich surowo karać. swoją drogą przyszłe polskie autostrady spływają krwią polaków. .. ..
(2010.07.13)

info

0  
  0
Przez tą budowę będzie jeszcze więcej takich wypadków. .. .!
ewa8 (2010.07.13)

info

0  
  0
JAkies 2 lata temu w tym samym miejscu byl rownie tragiczny wypadek. ..
1212 (2010.07.13)

info

0  
  0
A na zdjęciu jest Volvo. ..
cichy... (2010.07.13)

info

0  
  0
Ty komuchu zafajdany, milicji już dawno nie ma, teraz mamy POLICJE! A brudasem to chyba ty jesteś!
wert (2010.07.13)

info

1  
  0
bezmyślność ludzka nie zna granic zap...ją ile fabryka dała i widać konsekwencje szczególnie w tej kategorii wagowej
(2010.07.13)

info

0  
  0