A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
ojj sąsiad świetny artykuł; dd mi nasza starówka podoba sięę taka jaka jest; ) zwiedziłam już wiele starówek ale jednak nasza elbląska jest najładniejsza; dd pozdro xd; *
Moje miasto jest piękne, starówka jest piękna. Ale istotnie miasto żyje jakby obok starówki!
Elbląska Starówka jest wspaniała. Czytałam gdzieś w prasie, że to atrapa. Zupełnie nie zgadzam się z takimi opiniami. Tu mieszkają ludzie, przychodzą tu zjeść, spotkać się. Zawsze, gdy przyjeżdża do nas rodzina, znajomi pokazujemy im nasze odbudowane Stare Miasto. Bardzo im się podoba. Gdy pokazują znajomym zdjęcia z Elbląga, pytają ich: "Byliście w Holandii?". Starówka jest nowa, bo jaka miałaby być? Przecież była wojna. Z niecierpliwością czekam na następne wybudowane kamienice!
Ni wyżyna, ni nizina,
Ni krzywizna, ni równina --
Taka gmina.
Ani piasek, ani glina,
Tylko lasek i olszyna --
Taka gmina.
Ani POMu, ani młyna,
Krzyż, chałupy i krowina --
Taka gmina.
Od komina do komina
Wiater hula, deszcz zacina --
Taka gmina.
Taka gmina.
Ni wyżyna, ni nizina,
Ni krzywizna, ni równina --
Taka gmina.
Spotkasz chłopa -- gęba sina,
Oj, nie wraca ci on z kina--
Taka gmina.
Miast kobiety, śpiewu, wina
Wóda, czkawka, Gwiżdż Janina --
Taka gmina.
Nikt od ucha nie ucina,
Tylko czasem chrzÄ…szcz brzmi w trzcinach
Taka gmina.
Ni krzywizna, ni równina,
Ni wyżyna, ni nizina --
Taka gmina.
Płacze dzieciak, wyje psina,
GdzieÅ› ktoÅ› kogoÅ› czymÅ› zarzyna --
Taka gmina.
Czy to skutek, czy przyczyna --
Taka gmina?
Tylko urżnąć się na chrzcinach
l wziąć zwiać do Wołomina --
Taka gmina.
Taka gmina!
Nasza starowka nie ma duszy, brakuje malarzy, kramikow, drobnych handlarzy i muzyki. Wieczorem wyglada jak bezludne miasto z horroru, ale nic dziwnego skoro nic nie wolno.
W Warszawie odbudowano przedwojenny ratusz. W środku XXl wiek, ale fasada oryginalna. Może by tak w Elblągu kilka kamienic.