47
07.05.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@MariuszLewandowski-Fc - My wszystko widzimy !
(2026.05.08)
Najpierw rozwalili basen odkryty który właśnie pełnił również funkcję zbiornika retencyjnego, a teraz będą zbiorniki budować. Masakra "Robimy nie gadamy" raczej "Robimy i zawsze coś spier... "
werty (2026.05.08)
@werty - Bo tu obowiązuje zasada - lepsze wrogiem dobrego!
Bezproblemowy (2026.05.08)
Kto to łyknie??
(2026.05.08)

info

0  
  0
Ale zbiornik ma zbierać wodę na skrzyżowaniu Struga i Słonecznej, deszczówkę, która zbiera się na podanym skrzyżowaniu podczas ulewnych opadów. Po co wciągasz do tego Kumielę, która nie wylewa w tym miejscu, a nawet tam nie płynie. Jeśli masz na myśli odprowadzanie deszczówki do Kumieli ze skrzyżowania Struga ze Słoneczną, no to musisz iść pod górę. Zbiorniki retencyjne, zgodnie z aktualnymi przepisami, buduje się jako zbiorniki zbiorcze pod parkingami i wszystkie nowo powstające bloki posiadające parkingi, powinny posiadać takie zbiorniki i to się nazywa zbiornik retencyjny. Rzędne możesz sobie sprawdzić na geoportal. gov. pl
aaaaaa1 (2026.05.08)
Bodzio czy Wódz ?
MariuszLewandowski-Fc (2026.05.08)
@Nie kompromituj się - Jak masz zamiar czerpać wiedzę z publikacji notek prasowych to gratuluje głupoty. Zrozum problem potem możesz się odezwać.
MariuszLewandowski-Fc (2026.05.08)
@werty - Basen odkryty jest w średniowysokiej części miasta - i sam sobie nie poradzi. Chodzi o system zbiorników i kanały retenycyjne oraz odbiór wody przez Rzekę Elblag a potem Zalew Wiślany. System kanalizacji deszczowej ale o dużo większej przepustowości niż ten obecnie.
MariuszLewandowski-Fc (2026.05.08)
@werty - Zbiorniki te gromadzą wodę z gwałtownych opadów, a następnie odprowadzaǰa siecią istniejącymi kanałami, o ograniczonej przepustowości. Inwestycje o znacznie mniejszej ingerencji w strukturę drogową niż przebudowa kanałów na większą przepustowość. Patrz osiedle Wileńskie.
Wolfram (2026.05.08)
@Wolfram - Przy Wileńskiej był staw gdzie zresztą kiedyś tonęła jedna z koparek gąsienicowych. Osiedle budowano w polu i uzbrajano od zera pod domki jednorodzinne. Ale kwestie zwiększenia przepustowoci bez zmiany średnic kanałów jest ciekawa - możęsz to rozwinąć ?
MariuszLewandowski-Fc (2026.05.08)