A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Najpierw rozwalili basen odkryty który właśnie pełnił również funkcję zbiornika retencyjnego, a teraz będą zbiorniki budować. Masakra "Robimy nie gadamy" raczej "Robimy i zawsze coś spier... "
@werty - Bo tu obowiązuje zasada - lepsze wrogiem dobrego!
Kto to łyknie??
Ale zbiornik ma zbierać wodę na skrzyżowaniu Struga i Słonecznej, deszczówkę, która zbiera się na podanym skrzyżowaniu podczas ulewnych opadów. Po co wciągasz do tego Kumielę, która nie wylewa w tym miejscu, a nawet tam nie płynie. Jeśli masz na myśli odprowadzanie deszczówki do Kumieli ze skrzyżowania Struga ze Słoneczną, no to musisz iść pod górę. Zbiorniki retencyjne, zgodnie z aktualnymi przepisami, buduje się jako zbiorniki zbiorcze pod parkingami i wszystkie nowo powstające bloki posiadające parkingi, powinny posiadać takie zbiorniki i to się nazywa zbiornik retencyjny.
Rzędne możesz sobie sprawdzić na geoportal. gov. pl
Bodzio czy Wódz ?
@Nie kompromituj się - Jak masz zamiar czerpać wiedzę z publikacji notek prasowych to gratuluje głupoty. Zrozum problem potem możesz się odezwać.
@werty - Basen odkryty jest w średniowysokiej części miasta - i sam sobie nie poradzi. Chodzi o system zbiorników i kanały retenycyjne oraz odbiór wody przez Rzekę Elblag a potem Zalew Wiślany. System kanalizacji deszczowej ale o dużo większej przepustowości niż ten obecnie.
@werty - Zbiorniki te gromadzą wodę z gwałtownych opadów, a następnie odprowadzaǰa siecią istniejącymi kanałami, o ograniczonej przepustowości. Inwestycje o znacznie mniejszej ingerencji w strukturę drogową niż przebudowa kanałów na większą przepustowość. Patrz osiedle Wileńskie.
@Wolfram - Przy Wileńskiej był staw gdzie zresztą kiedyś tonęła jedna z koparek gąsienicowych. Osiedle budowano w polu i uzbrajano od zera pod domki jednorodzinne. Ale kwestie zwiększenia przepustowoci bez zmiany średnic kanałów jest ciekawa - możęsz to rozwinąć ?