Tyle jest wart hotelowiec z działką. Idzie pod młotek

43
07.04.2026
Tyle jest wart hotelowiec z działką. Idzie pod młotek
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
6 mln 305 tys. złotych netto – na tyle wyceniono wartość hotelowca przy ul. Łęczyckiej wraz z działką o powierzchni prawie 8 tys. m kw. Wkrótce odbędzie się przetarg dotyczący sprzedaży nieruchomości.

- Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym w złym stanie technicznym, w którym znajdują się mieszkania komunalne i socjalne. Budynek jest administrowany przez Zarząd Budynków Komunalnych. Przed zawarciem umowy przeniesienia na rzecz nabywcy własności działki nr 18/20 w formie aktu notarialnego, mieszkańcom ww. budynku zapewnione zostaną lokale zamienne i socjalne. Nieruchomość jest przeznaczona do zbycia, w celu powiększenia miejskiej oferty inwestycyjnej oraz poprawy standardów i jakości zasobu Zarządu Budynków Komunalnych. Planuje się zbycie nieruchomości w drodze przetargu – takie było uzasadnienie uchwały Rady Miejskiej w Elblągu, która pod koniec ubiegłego roku wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości.

Przetarg ma się odbyć w najbliższych miesiącach. Z zarządzenia prezydenta wynika, że hotelowiec wraz z działką o powierzchni prawie 8 tys. m kw. wyceniono na 6 mln 305 tys. Zł netto (plus VAT). Zwycięzcą przetargu nie wpłaci tej kasy do budżetu miasta, ale za wylicytowaną kwotę zbuduje mieszkania komunalne i socjalne w niedalekiej odległości – przy ul. Łęczyckiej 29. A sam hotelowiec zostanie zburzony. Co w jego miejsce powstanie?

Teren nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, ale niewykluczone, że powstaną tu kolejne budynki mieszkalne realizowane przez dewelopera.

Jak zapewniają władze miasta, mieszkańcom hotelowca, przed przeniesieniem prawa własności nieruchomości na rzecz nowego właściciela, zapewnione zostaną inne lokale zamienne i socjalne. Będą one proponowane w różnych obiektach należących do zasobu ZBK – zapewniają władze Elbląga.

Obecnie w hotelowcu, poza dwoma lokalami użytkowymi, znajduje się 91 lokali mieszkalnych, stanowiących lokale komunalne i socjalne, z czego 16 lokali to pustostany.

 

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
nie oddamy naszej ojcowizny! tu sie urodziłem i tu umrę!!! patologia to nie my a wy że nam hcecie to zabrać. zapraszamy chdzcie smialo jest nas malo.
(2026.04.07)
A teraz policzcie ile milionów "władze" Elbląga wydały na pseudo inwestycje m. in z budżetu obywatelskiego, na piekarczyki, tężnie, budki dla robaków, hepeningi dla garstki ludzi, ławeczki za miliony i inne nikomu nie potrzebne "inwestycje". A można było wyremontować ten budynek, a najlepiej po prostu utrzymywać go w dobrym stanie, tak jak to robi każdy normalny właściciel nieruchomości, a nie doprowadzać tego budynku do stanu agonalnego.. no ale przecież to nie ich budynek, tylko własność miasta czyli mieszkańców.. tak właśnie ekipa z ratusza troszczy się o nasze mienie.. pogonić ferajnę..
(2026.04.07)
proszę jakie dla nich udogodnienia, blok ruina ale dostaną od razu inne lokale, bez kredytow, hipotek itd.
unno5 (2026.04.07)
No to los Bażantarni jest przesądzony. Deweloper kupi, zburzy i wybuduje apartamentowiec z kilkuset mieszkaniami, których lokatorzy siekierami wyrąbią sobie połączenie Wschodniej z Sybiraków. Myślę, że zbliża się czas, by zablokować te bezmyślne, a może wręcz przeciwnie, ale na pewno szkodliwe działania Urzędu Miejskiego polegające na oddawaniu deweloperom terenów, które do tej pory by służyły jako otulina / bufor wokół miasta, a których zagospodarowanie naruszy pewną równowagę
(2026.04.07)
Twój wpis zalatuje patologią a'la batyr
Elblonski fan batyra ? (2026.04.07)
Sam się goń
Albo starą (2026.04.07)
Po pierwsze to nie jest wasze, po drugie jakbyście płacili czynsze za waszą ojcowiznę i krwawice to może ta nora wyglądała by inaczej, po trzecie dadzą wam nowe apartamenty. Hotel Paradise na Jaśminowej, ekskluzywne bungalowy na Zatorzu już czekają.
Patolog (2026.04.07)
Przestań beczeć z tą otuliną.
gree (2026.04.07)
To jest interes. Za ponad 6 mln zł możesz kupić ruinę, żeby ją zburzyć. Jaki budynek trzeba zbudować, żeby to się zwróciło?
(2026.04.07)
Ten hotel dobrze obrazuje priorytety pisiorów. Porównajcie stan tego budynku a stan budynków kościelnych
Urządzeni przez pis (2026.04.07)