65
05.03.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Radny - Dziękowali, bo zatrzymywał się, średnio co dwudziesty. Wtedy to był PAN kierowca. A teraz MUSI się zatrzymać bez łaski.
Irek Szaf (2026.03.05)
Dokładnie, nie szanujesz pieszych - jesteś potencjalnym zabójcą.
(2026.03.05)

info

4  
  1
Przepisy są proste i jasne od wielu lat: "Kierujący pojazdem zbliżający się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach lub na nie wchodzącym. "
(2026.03.05)

info

1  
  0
@modi - hmm... a jak ma zasygnalizować? Latarką zaświecić w oczy czy polecony wysłać? Jeśli masz problem z odczytaniem zamiarów pieszego to wystarczy iż dostosujesz się do przepisów - zachowaj szczególną ostrożność i zwolnij. Bo jeszcze sobie kłopotów w życiu narobisz
AdD7 (2026.03.06)
@modi - Oj - tak to jest jak się od kogoś wymaga a na końcu może od siebie... Art.26.[Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych] 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem
AdD7 (2026.03.06)
@cogitans_ - Uśmiałem się. Rozpraszać to mnie może latem dziewczyna w mini i jak temu zaradzisz? Art.14.mówi o "... w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji... " I nie wiem czy wiesz ale całkowite pole widzenia obuoczne człowieka (bez ruchu gałek ocznych) wynosi około 180-200 stopni w poziomie i około 135 stopni w pionie I nie zapomnij proszę, iż jak kierowca jest zobligowany do Art.26." Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście" i nie ma tu mowy o pieszym bez telefonu :D Tak więc tego typu błędne przepuszczenia "Jak widzę pieszego z telefonem, to nie przypuszczam, że chce przejść przez jezdnię" powodują wypadki.
AdD7 (2026.03.06)
ale pieszego widać dalej niż z 1 metra... prawda?
AdD7 (2026.03.06)
w myśl obecnych przepisów, pieszy ma pierwszeństwo ale przepis który mówi, że ma się upewnić, że przejście jest bezpieczne nadal obowiązuje, nie można wkraczać na pasy tak z marszu, to nie jest zgodne z przepisami o ruchu drogowym.
(2026.03.06)

info

8  
  1
kolejna ofiara idiotycznych przepisów. ludzie tak nadużywają swojego pierszęństwa na przejściu, że strach jezdzić.
Maniek85 (2026.03.06)
@zbig2905 - Zmieniły się przepisy dotyczące kierowców. Dla pieszych nikt przepisów nie zmienił. Pieszy nie ma bezwzględnego pierszeństwa. Nie wolno mu włazić pod nadjeżdżający pojazd. Propaganda w TV zrobiła swoje. i nadgorliwi kierowcy hamują jak pieszy zbliża się do przejścia. Ja jadę i dopóki pieszy nie wejdzie na to przejście nie mam obowiązku ustępowania pierwszeństwa. O tym propaganda nie mówi.
ksamol (2026.03.06)