UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@cogitans_ - Uśmiałem się. Rozpraszać to mnie może latem dziewczyna w mini i jak temu zaradzisz? Art.14.mówi o "... w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji... " I nie wiem czy wiesz ale całkowite pole widzenia obuoczne człowieka (bez ruchu gałek ocznych) wynosi około 180-200 stopni w poziomie i około 135 stopni w pionie I nie zapomnij proszę, iż jak kierowca jest zobligowany do Art.26." Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście" i nie ma tu mowy o pieszym bez telefonu :D Tak więc tego typu błędne przepuszczenia "Jak widzę pieszego z telefonem, to nie przypuszczam, że chce przejść przez jezdnię" powodują wypadki.
AdD7