25
10.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A dziś jest 10 lutego. Czyżby ten Dzień ostatecznie wygumkowano z historii Elbląga. Gdzie dyskusje czy było to wyzwolenie, zdobycie, kolejna okupacja czy może powrót do macierzy. A może jednak pamięć, że był taki historyczny wypadek i Elbląg stał się znowu Elblągiem. Aha wiadomo krasnoarmiejcy to gwałcili, mordowali, w tym "niewinnych", a walczyli z wrogiem tak od niechcenia po prostu przypadkiem, bo wtedy przecież Niemcy były już na kolanach i albo się poddawali, albo dezerterowali. A "ruskie" teraz gaworzą, że to oni pokonali faszystów. No prawdziwi Polacy patrioci do dyskusji wystąp. Co tam Królewiec czy Kaliningrad.
Dziesiątylutyniechżyje. (2026.02.10)

info

4  
  1
No cóż za przypadek, że się idealnie artykuł zbiegł z materiałem Kanału Zero. Coś mi się wydaje, że już dyspozycje wydali kumple z KO, żeby fajniakowy portelik nasmarował propagandę strachu ja zamówienie.
AntyAgent (2026.02.10)

info

5  
  6
Wywody i to czyje. olsztyniakom niech nawija. Czy w Elblągu nie ma mądrych ludzi tylko olsztyn. Skonczyc z tym.
(2026.02.10)

info

2  
  1
Prof. Baryła nie jest jakimś skończonym rusofobem, ale jednak to NATO-propagandysta; ) Zdjęcia satelitarne (m. in. z maja 2025) potwierdziły, że w Obw. Kaliningradzkim (nie ma takiego miasta jak Królewiec) Rosja zmodernizowała co najmniej jeden z trzech podziemnych bunkrów przeznaczonych do przechowywania broni jądrowej. Baza ta została wyposażona w potrójne ogrodzenie, nowe systemy łączności i dodatkowe budynki. Według szacunków polskiego rządu oraz ekspertów z 2025 roku, w obwodzie może być składowanych około 100 taktycznych głowic jądrowych (w ros. przyp. to ok.50kT). Ale nie martwcie się, @Beka ma tu świętą rację, to tylko NATO-propaganda strachu w obliczu klęski na Ost-froncie; Rosja nas nie zaatakuje, bo NIE MA PO CO! Dopóki polskie rusofoby będą siedzieć na zadkach, to będzie spokój - ja Wam to mówię, a jak wiadomo, ja mam ZAWSZE w tych sprawach rację:) PS. Od kilku dni mamy do czynienia z próbą powrotu do w miarę normalnego mówienia o Rosji, zgadnijcie - jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?:)
Towarzysz ABW:) (2026.02.10)

info

2  
  3
Jak żołnierz ma bronić granic jak ma prokuratora za użycie broni. Po co wojakowi broń !
007 (2026.02.10)

info

3  
  2
@propaganda_strachu - Propaganda bezmyślna, tak teraz się mówi. Historia jasno pokazuje jakich mamy sąsiadów, ile razy traciliśmy wolność, ile milionów polaków zginęło a i tak ciągle czerwony język papla jak przed II wojną światową. Niemcy z ruskimi rozpętali i komu to się opłaciło. Żeby nie plan marshala gdzie byłby zachód.
Joaśka2 (2026.02.10)
Jeszcze jedno, bo prof. Baryła mówi tu, że ćwiczenia Zapad-2025 (wrzesień '25) były "bez znaczenia wojskowego, miały znaczenie tylko w wymiarze propagandowym" - to jest akurat kompletna bzdura, bo podczas tych ćwiczeń rosyjskie wojsko przeprowadzało w Obwodzie Kaliningradzkim symulacje tzw. "elektronicznych startów" z użyciem makiet głowic jądrowych o mocy do 50Kt właśnie. Można więc śmiało powiedzieć, że cała infrastruktura i systemy rakietowe w Kaliningradzie są w pełni gotowe do ich użycia w każdej chwili. Tyle że to również ma niewielkie znaczenie, bo w przypadku konfliktu "gorącego", czyt. sprowokowanego przez kraje NATO, Rosjanie dysponują możliwością uderzenia z głębi Rosji systemami np. hipersoniczymi typu Oresznik, Buriewiestnik czy starszymi, które osiągają cele w Polsce w minuty, zaś przy obecnym stanie NATO-techniki są nie do zatrzymania, co zostało świetnie zademonstrowane podczas ataku na zakłady Jużmasz w Dniepropietrowsku (2024), a ostatnio na strategiczny, podziemny magazyn gazu pod Lwowem (2026) - oba testy powiodły się znakomicie, NATO-ukraińska obrona plot. była bezsilna.
Towarzysz ABW:) (2026.02.10)

info

2  
  2
@Beka - Przecież to nie propaganda. Putin oficjalnie powiedział, przed najazdem na Ukrainę, że odzyskają tereny i wpływy z czasów CCCP. Czyli Warszawa albo będzie miała rząd posłuszny Moskwie, albo Moskwa zajmie Polskę. Ewentualnie zrzuci kilka rakiet z głowicami termojądrowymi. Bo na tym terenie nie może być nieprzyjaznego im wojska. A jak spróbujemy montować własną jądrówkę, to wzorem klauna, zbombardują jak Iran. Całkowicie obronnie, tak jak USA to zrobiło z Iranem. I o tym od lat wielokrotnie powtarzają usta kierowane przez Putina i wynagradzane jak Glapiński.
entuzjasta (2026.02.10)
@Beka - Święta racja. To jak w kłotniach między sąsiadami w bloku. Jak jeden daje drugiemu po pysku, bo ten wg niego coś mu ukradł, to będzie też lał wszystkich pozostałych? Świadomie ktoś napędza spiralę strachu, a kto na tym korzysta? Nie zwykły obywatel, ten stara się pomagać. Na tym wszystkim zarabiają tylko koncerny i ta wojna będzie tak długo trwała, jak będzie się opłacać. Dla mnie gorsi są neofaszyści i lizusi w Polsce, tacy pospolici wazeliniarze, ktorzy zawsze muszą mieć but nad sobą i opiekę pana zza oceanu.
Dzielniatak (2026.02.10)
@Beka - A pogląd o słabości milionowej armi strzelającej codziennie tyle co my mamy rocznego przydziału- to mało śmieszny żart. A jak zajmą Ukrainę, to zmontują 2 milionową armię, która będzie wyrywała się, żeby zdobyć następne ordery. Armię doswiadczoną. A nasze są doświadczone w grach komputerowych. Nawet dronów mamy wielokrotnie mniej niż oni codziennie używają. I ludność, która nie będzie protestowała nawet jak nic w sklepach nie będzie i połowa rodziny pogibła. A złota w magazynach mają na dłuuugą wojnę. Cena złota rośnie- wojna się wydłuża.
entuzjasta (2026.02.10)