45
03.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"Za to twusk wyzwolił Polskę od wszelkich inwestycji" - PIS robił inwestycje dla tortu inwestycyjnego by sobie odkroić. Brał miliardy, budował bubla za grosze, a reszta kasy dla siebie. Tak te wspaniałe inwestycje wyglądały. PIS to podli oszuści.
(2026.02.04)
Bardzo nierzetelny artykuł. Zdanie nieprawdziwe: "Nowe władze Tolkmicka uznały jednak, że priorytetem jest modernizacja oczyszczalni ścieków i uzyskały promesę ministerstwa finansów na realizację tej inwestycji przy rządowym dofinansowaniu 7,2 mln zł. " Z wnioskiem o zmianę inwestycji wystąpiono w lutym 2025 roku, kilka miesięcy po tym jak wykonawca odstąpił od umowy (30 września 2024r. ) Przykro, że artykuł sugeruje, że to władze Tolkmicka odstąpiły od umowy.
(2026.02.04)

info

2  
  0
wolisz ekomarinę czy oczyszczalnię ? Ekomarina dla obcych praktyznie tylko na sezon czy oczyszczalnia dal mieszkańców na cały rok ? Co uważasz za głupi pomysł ?
Anonimek1 (2026.02.05)
@Nie wiem ,nie wiem - Otóż to! Ty to dostrzegasz i ja to dostrzegam. A cała rzesza gamoni żrą się pomiędzy sobą, dokładnie tak jak to zostało zaplanowane podczas knucia we wspomnianej przez Ciebie miejscowości. I nie pójdzie jeden z drugim po rozum do głowy (hmm.. , najpierwej trzeba by go mieć), aby skonstatować, że nie sąsiad jemu wrogiem, tylko ten który jeden na drugiego napuszcza! Prosty mechanizm wykorzystujący polskie cechy bezsensownej kłótliwości i "obowiązku" posiadania wroga. Pozdrawiam!
Dobrze wiesz, wiesz (2026.02.06)
Przecież to jest jakaś masakra. Pieniądze na marinę były i trzeba je było tak wykorzystać. Na oczyszczalnie trzeba było znaleść środki z innego źródła. Rządzący gminą powinni aktywnie pozyskiwać środki ze źródeł czy to rządowych czy prywatnych. Na ten moment nie wiadomo czy 3 miliony nie przepadną, a to przecież byłoby jakieś 40% środków na oczyszczalnie. Jeśli byśmy dodali pieniądze które są wydatkowane na utrzymanie wiceburmistrza i podobnych „kolesiowskich” wakatów to po 5 latach pewnie ze 3 miliony by się jeszcze znalazły. Nic dziwnego że gmina jest tak zarządzana jeśli burmistrz wie i tym, że przy następnych przegranych wyborach przezimuje kilka lat jak dyrektor dróg powiatowych w Pasłęku… Tragedia… Szkoda Tolkmicka i mieszkańców tej miejscowości, która na prawdę mogłaby na siebie zarabiać.
Niegospodarnośćtoprzestepstw (2026.02.07)

info

0  
  1