154
02.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
POKOmuniści tu od lat 90-tych więc nie dziwcie się, że miasto jedynie się zwija. Jeden wymyślił tereny przemysłowe na północy miasta, bez możliwośći ich sensownego skomunikowania. W sumie mogło być jeszcze ciekawiej i w Bażantarni je umiejscowić. Kolejny wolał wydać pieniądze na pieniactwo, zamiast na budowę portu a tym samym rozwój miasta. No brawo!
Elbąk (2026.02.02)

info

18  
  3
Obecny Prezydent, jak dobrze wiedzą zorientowani nie ma tu nic do rzeczy, to przed nim sprzedawano po 1989 roku co się da osobom prywatnym. Oczy by nam się otworzyły gdyby zrobić mapkę jakie tereny, budynki są Miasta, a jakie w rękach prywatnych, czekam na to. Bo Ratusz powinien się bronić. przed przypisywaniem mu przestępstw urzędniczych poprzedników.
(2026.02.02)

info

10  
  7
Budynki oraz infrastruktura z której korzysta MAAG należą do jakiejś prywatnej spółki która stała się ich właścicielem po rozpadku Zamechu. Jakiś Elzam-Dom czy AMG Investments MAAG płaci ogromne czynsze za użytkowanie tych budynków i infrastruktury. Właściciel bierze kasę za dzierżawę, nie remontując tych budynków ani infrastruktury. Budynki podupadają, UDT co roku obniża tonaż dźwigu, nabrzeża się rozpadają. Co jakiś czas zalepią papą dach aby nie ciekło na głowę przy ulewnych deszczach / roztopach. Wina miasta polega na tym, że pozwolono aby tak absolutnie istotna infrastruktura (portowa, przemysłowa) znalazła się prywatnych rękach. Prywatny właściciel kasuje za dzierżawę i zapuścił to wszystko. Miasto nie ma portu. Wszystko jest w rękach prywatnych osób które to ZAPUŚCIŁY i ZANIEDBAŁY. A modrzewina nie spełnia wymagań dla przemysłu cieżkiego (drogi, mosty) nie akceptują takich obciążeń. Cały budynek A10 - biurowiec pozostanie niedługo pusty.
CoNiecoOstoczniowej (2026.02.02)

info

27  
  0
Czy mogę zamawiać mieszkania czy już wszystkie zajęte?
(2026.02.02)

info

6  
  2
Dlatego potrzeba jest nowa linia klejowa z Elbląga przez Nowy Dwór do Gdańska jak najszybciej
(2026.02.02)

info

9  
  2
Nie byłoby taniej i szybciej wyremontować hale i kupić nowe dźwigi? Czy to miasto ma robić takie rzeczy dla za darmo?
(2026.02.02)

info

5  
  2
Mam propozycję dla Portelu - może by tak dziennikarskie śledztwo kto i za ile przejął budynki przy Stoczniowej i Grunwaldzkiej?? To by była pasjonująca lektura - zapewne.
noja (2026.02.02)

info

31  
  0
Ale w Gdańsku za minimalną krajową nikt im nie będzie pracować przynajmniej 8000 na rękę
(2026.02.02)

info

13  
  0
Prosto sprawdzić w KRS - Andrzej Marek Górski, lat.61,AMG Investments, powiązania z ELZAM DOM..
Mucha plujka (2026.02.02)
@Mucha plujka - 61-latek? Czyli kiedy dokonywał zakupu tych nieruchomości, na początku lat 90-tych, musiał mieć jakieś 26-28 lat i już był taki majętny... Ktoś naprawdę powinien tu powęszyć.
(2026.02.02)