Oszukana na reklamę z "prezydentem"

48
14.01.2026
Oszukana na reklamę z prezydentem
(fot. KMP Elbląg)
Kwotę 66-tysiecy złotych „zainwestowała” pewna 68-latka z Elbląga. Kobieta znalazła w Internecie reklamę, w której posłużono się wizerunkiem prezydenta. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że to oszustwo. W sfabrykowanym wywiadzie przeczytała o inwestycji w akcje koncernu paliwowego i… też postanowiła „zainwestować”.

Kobieta wypełniła formularz a niedługo później oddzwonił do niej konsultant. Inwestowanie a właściwie wpłacanie pieniędzy trwało od października 2025 roku. 68-latka przez ten czas wpłaciła na konto oszustów 66 tysięcy złotych. Zaciągnęła także dwie pożyczki. Że coś jest nie tak, zorientowała się w styczniu 2026 r. gdy… nie mogła wypłacić zgromadzonych zysków. Konsultant zaproponował jej, że aby wypłacić pieniądze musi wpłacić… kolejne 10 tysięcy złotych. Wtedy kobieta zgłosiła się na policję.

- Oszuści wykorzystują naszą niewiedzę. To, że uwierzymy w sfabrykowaną przez nich historię to często wynik tego, że ta historia została pod nas ułożona. Na 1000 osób przeglądających Internet być może uwierzy w nią tylko kilka. I te właśnie osoby będą w zainteresowaniu przestępców. A co zrobić żeby nie stać się ofiarą? Czytać naszą stronę i mieć wiedzę o takich sytuacjach. Bo, gdy będziemy znać mechanizm działania sprawcy to nie damy się kolokwialnie mówiąc nabrać - apeluje policja.

 

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tyle się pisze, mówi, apeluje... a ludzie nadal zaskakują!
zenekspodsklepu (2026.01.14)
ciebie
(2026.01.14)
Czy policja zamieściła ten tekst za zgodą poszkodowanej?
jaPolak (2026.01.14)
@jaPolak - a czy poszkodowana może dochodzić utraconych a zainwestowanych pieniędzy od "prezydenta z reklamy"?
(2026.01.14)
Na Waszej stronie też pojawiały się te "reklamy" oszustów. Zainwestuj w Orlen, twarz znanego polityka na wysokim stanowisku i przekierowanie na inne strony. Zazwyczaj właściciele stron podpisują ogóle kontrakty na wyświetlanie reklam, a potem co się wyświetli, to już problem "niczyj". Nawet Google zarabia miliardy na współpracy z oszustami, doskonale o wszystkim wiedząc i zezwalając im na ten proceder, bo kasa najważniejsza. Zero moralności, byle by się tabelki w excelu zgadzały i dyrektor dostał premię, bo 240 pensji zwykłego pracownika co miesiąc to zawsze będzie mało, trzeba drugi jacht kupić i jeszcze ze 3 apartamenty na wynajem.
Jak dbosz, tak mosz (2026.01.14)
Ja bym reklam z takim prezydentem nie traktował inaczej niż pisze policja. Nawet jak by były prawdziwe. O kawalerce nie wspomnę.
No i tak sie dzieje (2026.01.14)

info

21  
  7
Kolejna tępa dzida
(2026.01.14)
@jaPolak - Czyżbyś zidentyfikował bliską sobie osobę ślepo zapatrzoną w Prezydenta? Jeden zawierzył personalnie i mieszkanie stracił. Więc magia działa.
(2026.01.14)
W wyborach prawie połowa Polski zainwestowała w 100 konkretów Tuska / 100 dni.... minęło 2 lata i zrealizowano 6.I komu tu się POskarżyć ?.. na szczęście ta druga połowa polaków nie taka głupia.
(2026.01.14)
Kiedy na Portelu pojawiają się reklamy lichwy (kredyt bez KRD, bez BIK, bez baz) poparte artykułami sponsorowanymi wtedy jest ok. Nie dotyczy to boksów reklamowych z sieci partnerskich tylko promowania tego dziadostwa.
(2026.01.14)

info

10  
  1