149
29.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
zobaczcie na fejsbuku, jakie zdjęcia wstawia z podróży po świecie biedna rolniczka z Podleśnej.
(2025.12.27)
Tak :) Ona pierwsza na barykadach:)
(2025.12.27)
Rolnicy nie są alfą i omegą, u bzdurali sobie że bez nich umrzemy z głodu a z drugiej strony boją się że od nich nie kupimy i cały morał w tym że sami w to uwierzyli. Nie jesteście pępkiem świata i nie możecie razem z górnikami zapominać że prace można zmienić jak wam nie pasuje bo skoro każdy inny nie żebra o kasę unijną bo walczy sam to i czas by polski rolnik miał nabiał ! Te wasze strajki są waszą słabością, nie tylko intelektualną !
(2025.12.27)

info

10  
  6
Brawo Rolnicy. Jestescie OK. Brawo jestesmy z Wami.
(2025.12.27)

info

9  
  14
Pisowski chłop to egoistą i obludnik. Tanie ruskie nawozy są OK. Tania żywność z Ameryki jest BEEE. Dopłaty z Unii są OK ale Unia jest BEEE
pisowska pato Polska (2025.12.28)

info

8  
  6
Czego oczekuje polski rolnik blokując wejście w życie zielonego ładu i umowy z mercosur? Oczekuje od UE ograniczenia działalności w temacie rolnictwa tylko do przyznawania dotacji dla polskich rolników. Inne działania UE narzucające jakąś kontrolę tego i owego czy wprowadzające wolny handel to ingerencja w rolniczą suwerenność. Jakieś ludy z końca świata będą się polskiemu rolnikowi wpierniczać w interesy. Nikt nie może tego robić. Niech UE tylko daje pieniądze rolnikowi a od reszty się odpierniczy. Polski rolnik uczciwy jest do bólu i jest naszym żywicielem. Dba o zdrową żywność i nigdy nas nie oszuka. Nie kupi od wschodniego sąsiada i sprzeda jako swoje eko. Polski rolnik nigdy nie wyprodukuje czegoś złego i nie podtruje swoimi produktami Polaków. Ta umowa ma też drugie dno. To Niemcy chcą nas otruć za pomocą żywności zatrutej i sprowadzanej dzięki tej umowie, godzącej w naszą suwerenność i życie. Karolu wielki ( ale nie szu ani bu) obroń nas i pomóż rolnikom.
Czy (2025.12.28)

info

5  
  3
Nie pasują strajki bo codziennie biegacie do biedronki po śmierdzące kurczaki i odgrzerwany chleb po 2 zł
(2025.12.28)

info

5  
  6
rolnicy zróbcie strajk i odmówcie brania dopłaty z tej niedobrej UE, oddajcie im wzięte juz dopłaty i pokażcie, że jesteście niezależni i nie mozna was kupić za nędzne srebrniki, ... a gnojowice jak sie wylewanie na pola to trzeba ją przykryć max w ciagu 6 godzin, a nie zasmradzac tygodniami powietrze ludziom
knvc (2025.12.28)

info

11  
  6
Niemcy, jako potęga przemysłowa w UE, zyskają na umowie UE-Mercosur poprzez zniesienie ceł na eksport samochodów, maszyn, leków i chemikaliów do ponad 260-milionowego rynku Mercosuru, co obniży koszty i zwiększy konkurencyjność, ale musi równoważyć te korzyści z obawami dotyczącymi konkurencji dla rolnictwa i koniecznością dostosowania standardów
(2025.12.28)

info

6  
  2
Niemcy (bo kto inny) zyskają najwięcej na umowie o wolnym handlu z krajami Ameryki Południowej. Daleko za nimi, ale jednak na podium Francja i Włochy. To szacunki oparte o dane Komisji Europejskiej oraz strukturę eksportu państw unijnych do Mercosur. Według KE najbardziej zyskają branże: motoryzacyjna, maszynowa, chemiczna i farmaceutyczna - we wszystkich przodownikiem są Niemcy. Firmy takie jak Volkswagen, BMW czy Bayer będą mogły powiększyć eksport dzięki nowej umowie. A co zyska Polska? nic
(2025.12.28)