A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
zobaczcie na fejsbuku, jakie zdjęcia wstawia z podróży po świecie biedna rolniczka z Podleśnej.
Tak :) Ona pierwsza na barykadach:)
Brawo Rolnicy. Jestescie OK. Brawo jestesmy z Wami.
Czego oczekuje polski rolnik blokując wejście w życie zielonego ładu i umowy z mercosur? Oczekuje od UE ograniczenia działalności w temacie rolnictwa tylko do przyznawania dotacji dla polskich rolników. Inne działania UE narzucające jakąś kontrolę tego i owego czy wprowadzające wolny handel to ingerencja w rolniczą suwerenność. Jakieś ludy z końca świata będą się polskiemu rolnikowi wpierniczać w interesy. Nikt nie może tego robić. Niech UE tylko daje pieniądze rolnikowi a od reszty się odpierniczy. Polski rolnik uczciwy jest do bólu i jest naszym żywicielem. Dba o zdrową żywność i nigdy nas nie oszuka. Nie kupi od wschodniego sąsiada i sprzeda jako swoje eko. Polski rolnik nigdy nie wyprodukuje czegoś złego i nie podtruje swoimi produktami Polaków. Ta umowa ma też drugie dno. To Niemcy chcą nas otruć za pomocą żywności zatrutej i sprowadzanej dzięki tej umowie, godzącej w naszą suwerenność i życie. Karolu wielki ( ale nie szu ani bu) obroń nas i pomóż rolnikom.
Nie pasują strajki bo codziennie biegacie do biedronki po śmierdzące kurczaki i odgrzerwany chleb po 2 zł
rolnicy zróbcie strajk i odmówcie brania dopłaty z tej niedobrej UE, oddajcie im wzięte juz dopłaty i pokażcie, że jesteście niezależni i nie mozna was kupić za nędzne srebrniki, ... a gnojowice jak sie wylewanie na pola to trzeba ją przykryć max w ciagu 6 godzin, a nie zasmradzac tygodniami powietrze ludziom
Niemcy, jako potęga przemysłowa w UE, zyskają na umowie UE-Mercosur poprzez zniesienie ceł na eksport samochodów, maszyn, leków i chemikaliów do ponad 260-milionowego rynku Mercosuru, co obniży koszty i zwiększy konkurencyjność, ale musi równoważyć te korzyści z obawami dotyczącymi konkurencji dla rolnictwa i koniecznością dostosowania standardów
Niemcy (bo kto inny) zyskają najwięcej na umowie o wolnym handlu z krajami Ameryki Południowej. Daleko za nimi, ale jednak na podium Francja i Włochy. To szacunki oparte o dane Komisji Europejskiej oraz strukturę eksportu państw unijnych do Mercosur.
Według KE najbardziej zyskają branże: motoryzacyjna, maszynowa, chemiczna i farmaceutyczna - we wszystkich przodownikiem są Niemcy. Firmy takie jak Volkswagen, BMW czy Bayer będą mogły powiększyć eksport dzięki nowej umowie. A co zyska Polska? nic