29
12.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Finlandia ma ponad 50 000 schronów obrony cywilnej, które mogą pomieścić łącznie około 4,8 miliona osób, co stanowi zdecydowaną większość (ponad 80-87%) wszystkich mieszkańców kraju. Większość tych schronów (około 85%) to żelbetowe bunkry w piwnicach budynków lub oddzielne obiekty, które na co dzień służą jako baseny, hale sportowe czy place zabaw, a w razie kryzysu można je szybko przygotować do użycia.
tyle (2025.12.12)

info

8  
  0
Jak z wycieczką byłem dwa razy wKaliningradzie, to za każdym razem przywoziłem tanią r. skąWódkę Stoliczną, i Maskowską Wódki nie ma, ale butelki zostały. No i takie butelki to jak nic żelaznyDowód na moją ru. kąA. enturę. Czy te butelki wyrzucić, czy głęboko w ziemi zakopać?
??? (2025.12.13)

info

2  
  2
Zastanawia mnie użycie słowa 'tajna jednostka nuklearna'. Skoro autor może o tej jednostce pisać, to znaczy że jej istnienie nie jest tajemnicą. Wydaje się więc że określenie 'tajna jednostka nuklearna' pełni tu raczej funkcję publicystycznego wzmocnienia, sugerując zagrożenie i sensacyjność, niż precyzyjnie opisując stan faktyczny. Uważny czytelnik może zauważyć że podobne sformułowania nie są przypadkowe i mogą nosić znamiona zachodniej propagandy.
rrrrrr (2025.12.13)
@rrrrrr - A ty siejesz Putinowską skoro uważasz że w Kaliningradzie nie ma żadnej tajnej tylko mają jawną jednostkę nuklearną. No mają i co z tego? Wyparują w pięć minut od wystrzelenia jakiejkolwiek głowicy nuklearnej o czym samo NATO informowało.
(2025.12.13)
głupie wpisy w komentarzach jedne mądrzejszy od drugiego a na nic nie mają wpływu i ich pisania klepanie nikogo nie obchodzi oprócz ich samych z elblążkowa, polityka nie tutaj siędzieje, nikt o was nie usłyszy i nikogo nie obchodzicie pisaninia dla pisania naogladali się tv i myśli jedne że jest lepszy a po a pis a ss ale piaskownica
(2025.12.13)

info

3  
  1
@tyle.... Finlandia ma ponad 50 000 schronów obrony cywilnej... masz racje ale w Elblagu tez. Na Agrykola i Debicy tez sa.
(2025.12.13)

info

2  
  1
Czyli oni atom mają a my nie. Wiadomo kto, kim pozamiata.
Taka prawda . (2025.12.13)

info

2  
  2
KapitanSzyderca Chyba historii nie znasz Car Piotr I wybudował miasto i nazywało sie Piotrograd a nie Sankt Petersburg
(2025.12.15)

info

1  
  0
Obwód kaliningradzki od zawsze nazywał się Prusy Wschodnie inaczej ostpreussen
(2025.12.15)

info

1  
  0