UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Zastanawia mnie użycie słowa 'tajna jednostka nuklearna'. Skoro autor może o tej jednostce pisać, to znaczy że jej istnienie nie jest tajemnicą. Wydaje się więc że określenie 'tajna jednostka nuklearna' pełni tu raczej funkcję publicystycznego wzmocnienia, sugerując zagrożenie i sensacyjność, niż precyzyjnie opisując stan faktyczny. Uważny czytelnik może zauważyć że podobne sformułowania nie są przypadkowe i mogą nosić znamiona zachodniej propagandy.
rrrrrr