Kto poprowadzi informację turystyczną w Elblągu

23
04.12.2025
Kto poprowadzi informację turystyczną w Elblągu
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Władze miasta ogłosiły konkurs na prowadzenie punktów informacji turystycznej – w Ratuszu Staromiejskim i Bramie Targowej. Co ciekawe, zachęcają oferentów do otwarcia jeszcze jednej lokalizacji w mieście.

Od lat punkty informacji turystyczne prowadzi elbląski oddział PTTK. Obecna umowa kończy się 31 grudnia 2025 roku, prezydent Elbląga ogłosił właśnie nowy konkurs na latach 2026-2027. W każdym z sezonów dotacji dla zwycięzcy konkursu to 220 tys. złotych (o 60 tys. Zł więcej niż w ostatnich latach).

Władze miasta chcą zlecić zewnętrznej organizacji prowadzenie całorocznego punktu informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim i sezonowego – w Bramie Targowej. Przy ocenie ofert będą także brały propozycję, dotyczącą utworzenia trzeciego punktu w nowej lokalizacji. Oferent ma zapewnić pracowników do obsługi punktów, znających język angielski (dodatkowo także niemiecki), którzy będą udzielać informacji turystom odwiedzającym nasze miasto, pomagać im w rezerwacjach noclegów, sprzedawać pamiątki, ale także będą przygotowywać materiały promocyjno-reklamowe o Elblągu, prowadzić statystyki odwiedzin punktów informacji turystycznej, prowadzić i aktualizować bazę turystyczno-noclegową i przeprowadzać rocznie minimum 2 tysiące ankiet wśród turystów, prowadzić turystyczną stronę miasta w internecie i współpracować z przedsiębiorcami tej branży i urzędem w sprawie promocji wydarzeń i imprez.

Organizacje zainteresowane konkursem mogą składać swoje oferty do 16 grudnia.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ciekawe czy szukanie inwestorów i pracodawców oraz ożywienie tego beznadziejnego rynku pracy zlecą też innym żeby sami nie musieli tego robić.....
marika777 (2025.12.04)

info

21  
  4
przepraszam, a urzędasy nie mogą?? w ramach etatu???
(2025.12.04)
To po co jest departament promocji skoro podmiot zewnętrzny miałby przygotowywać materiały promocyjne dla miasta? Tam pracuje około 10 osób, a organizacja miejskich imprez oraz materiały promocyjne i prowadzenie informacji turystycznej jest zlecane na zewnątrz.
(2025.12.04)
Mogą..... Ale im sie nie chce. Nieroby.
(2025.12.04)
A co tu promować? Katedrę? Nudną starówkę? Bazantarnie? Tu nie ma co promowac
(2025.12.04)

info

14  
  22
PTTK chyba podpadło kowalom tego miasta
(2025.12.04)
a moze beda teraz turysty plywac kajakami, co? mamy jednego wspieranego ochoczo
(2025.12.04)

info

12  
  1
PTTK musi się wykazać odrobiną zainteresowania. Pozornie nie mają konkurencji.
(2025.12.04)
elbląg to miasto mem. departament promocji miasta, w trybie rotacyjnym powinien tam pracować. a ci to na zewnątrz zlecają ile takich kwiatków nam towarzyszy o których jeszcze nie wie szersze grono ?
Jacyna (2025.12.04)

info

14  
  1
Poziom organu rośnie jak organ na starość. Czy tytuł też jest tłumaczony z niemieckiego? Język polski trudna języka!
(2025.12.04)