A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@A więc wojna - Jeżeli czytać między wierszami wojna Rosja - Ukraina zapisana jest na długie lata. Jedynie grube finansowanie uzbrojenia zabezpieczy tą "stabilną sytuację" = front z dala od granic UE. Orban to wie, że i na zimę 2025 i na zimę 2026 musi zabezpieczyć surowce energetyczne od Putina. Jak zimna wojna wytrwała bez otwartej wojny NATO / Układ Warszawski przez dekady. Na zasadzie bawcie się na swoim podwórku i nie wcinajcie się nam. Od NRD na wschód wszystko strefa wpływów ZSRR i na odwrót.
@TeofilSkorupa - Jak na razie kiepsko im to idzie. Nic nie ogarniają. Wręcz przeciwnie.
Każdy inteligentny Polak w kraju zrozumiał słowa Pana Premiera Donalda Tuska. Pan Mentzen nic nie zrozumiał jak widać a jeszcze takie zdjęcie umieszcza jakby Tusk miałby być Hitlerem... Ten prawicowy polityk nie zna się na dyplomacji tylko na szczuciu a o polityce nie ma zielonego pojęcia. Niemcy mają wypłacić te pieniądze dopiero w 2027 roku a do tego czasu część już naszych rodaków umrze więc na poczet tych zobowiązań Polska może wypłaci w 2026 roku zadośćuczynienie z własnych środków żeby jeszcze żyjący mogli coś z tego dostać. Premier liczy że Bundestag te pieniądze przeleje jak najszybciej i jeszcze o rok wcześniej. W piątek Niemcy maja głosować w tej sprawie. Taki jest kontekst wypowiedzi Tuska.
pogonić łupieżowego
"O tym, że posłów do Sejmu wybranych w Elblągu jest z demograficznego o jednego za dużo informowaliśmy już w 2022 r. " Aha. A po polsku... ?
Statyści
Gintown Dziewałdowsi, ten to miał osiągnięcia......
A dlaczego wybieracie Wcisłe, który nic nie robi, tylko obiecuje i się mądrzy