58
19.11.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Gdzie my k... żyjemy? - Szanowny Panie lub Szanowna Pani - jeśli uważa Pan lub Pani że pytanie o wydatki WOŚP to plucie jadem to niestety ma Pani ten jad w sercu i umyśle. Idea zbiórki publicznej zakłada właśnie publiczne jej rozliczenie co do gorsza. Sprawozdawczość jest w istocie twórcza i tak jak można w niej sporo rzeczy ukryć tak dostęp do dokumentów rozliczeniowych powinien być prawem każdego obywatela. Nie do sprawozdań sumujących te wydatki ale do dokumentów stanowiących podstawy księgowania. Korupcja na Ukrainie przestaje być tematem tabu - dlaczego tabu ma być niegospodarność czy korupcja w procesie wydawania środków na organizacje pozarządowe albo środków ze zbiórek ? Chętnie poczytam Pana lub Pani riposty ?
MariuszLewandowski-Fc (2025.11.19)
Zbierajcie - zbierajcie, by naiwnie pomagać zbankrutowanej branży medycznej. Zbankrutowanej podwójnie. Zbankrutowanej finansowo, przez ogromne i ciągle rosnące zarobki lekarzy i pielęgniarek. Zbankrutowanej też etycznie z tego samego powodu. Przykłady? 100+ tys dla lekarza SOR w białostockim szpitalu oraz 200 tys w szpitalu konińskim. Po prostu bogowie. W tej perspektywie dary z WOŚP to słuszny trybut dla kasty lekarskiej, która na tym sprzęcie będzie realizowała swoje wybujałe ambicje finansowe. Do przemyślenia
(2025.11.19)
Zbierajcie- zbierajcie
(2025.11.19)

info

0  
  1
Zbierajcie - Zbierajcie. Zbankrutowana finansowo i moralnie branża medyczna potrzebuje tego zasiłku finansowego by zasypać dziurę budżetową spowodowaną swoimi niebotycznymi zarobkami
(2025.11.19)

info

9  
  3
@Jacyna - Środki WOŚP to chyba 1% nakładów Budżetu. Elbląg dzięki jak rozumiem staraniom Pana Missana pozyskuje ogromne środki na Szpital Miejski i jest mała ogranizacja pozarządowa wspierająca ten szpital której członkowie / w tym Radna Adamowicz/ pracuję jako wolontariusze. Podejrzewam że gdyby takie wsparcie jakie dostaje WOŚP skierować do Stowarzyszenie "SERCE ZA UŚMIECH" to zakupy sprzętu byłyby o wiele większe ale widać Pani Wiceprzewodnicząca jest na tyle skromna że wparcia od Prezydenta nie oczekuje i działalności stowarzyszenie nie promuje - a szkoda bo w tym wypadku skromność moim zdaniem szkodzi interesom Elblążan. Zapraszam zatem do wsparcie Szpitala Miejskiego bez pośrednictwa Pana Owsiaka.. Co zaś do owej Babci to wolność wyrażania opinii jest fundamentalna ale jak widać prawo to przyznaje sobie Jurek podczas festiwali szczodrze obijać PIs / słusznie zresztą/ ale odbiera go innym gdy krytykują jego osobę i działania... Zakłamanie czy próba zduszenia krytyki ? W tym zakresie Jurek stoi obok Posła Śliwki ponieważ obaj robią tego sam- wykorzystują sądy do tłumienia krytyki... Smutne towarzystwo
MariuszLewandowski-Fc (2025.11.19)
@Żenada - Oto przykład wypranego mózgu. Akcja z banerami z sepsą była szykowana od 2 lat. Od 2 lat było wiadomo kiedy takie banery będą. Nagle wypada Duduś i ustala termin wyborów na ten sam czas co są wieszane banery. Ale jak zwykle propaganda dla pisowskich robi swoje, dzięki temu pis sam przyznał że są złem.
(2025.11.19)
Syn milicjanta wymyślił patent na to jak nie pracować, a żyć z odsetek od wkładu bankowego ale może to tylko gadanie złych ludzi....
(2025.11.19)

info

12  
  5
Mój drogi ja nie mam nic przeciwko temu żeby dobry lekarz zarabiał BARDZO DOBRZE. Może nie 25 czy 50 tyś euro ale płaca średnia dla lekarza na poziomie 10 tyś euro powinna być standartem teraz w Polsce. Takie zarobki to dla Polskich lekarzy w Niemczech żadna rewelacja a ich podejście do pacjenta - rewelacyjne. Polscy lekarze to jedne z naszych towarów eksportowych i wkład niebagatelny. Tyle że środki WOŚP nie idą na płaca lekarzy czy pielęgniarek ale na sprzęt którego w stosunku do wyposażenia w Niemczech mamy ciągle za mało. Inna sprawa jak pisowska klika okradała polskę zamawiając u kolesi szmelc i chłam za miliony licząc na ochonę zera Ziobry... Za tą ochronę powinien dostać karę śmierci po jej restytucji ponieważ tolerował zapaść Służby Zdrowia i setki tysiące dodatkowych zgonów. W mojej ocenie specjalnie dla tego Pana trzeba wprowadzić karę główną za zdradę stanu i w jednym procesie skazać za nią i "bonzów" z ministerstwa sprawiedliwości i tych z resortu zdrowia. Ja wolę lekarza -specjalistę niż takiego co dorabia na budowie a znam dwóch magistrów rechabilitacji po licznych kursach i specjalizacjach którzy założyli firmę budowlaną i remontują mieszkania... To w Elblągu zrobili naprawdę bardzo fajnie....
MariuszLewandowski-Fc (2025.11.19)
@MariuszLewandowski-Fc - A co to jakaś przemiana u miłego wspieracza powców czy nie dali dostępu do korytka?
(2025.11.19)
A wy dalej wierzycie w Jurka O. i jego Złotego Melona? Może czas już przejrzeć na oczy? Ja rozumiem, że czujecie dumę z tego, że wydaje się wam że robicie coś wielkiego i pomagacie innym, ale to złudzenie. Wspieracie kolejną piramidę finansową typu Art. B, OLT Express, Amber Gold. Ale to wasz czas i wasze pieniądze.
(2025.11.19)

info

17  
  3