UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Sejm przegłosował w piątek, 7 listopada, nowelizację ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Dla jednych to długo wyczekiwane zaostrzenie kar dla piratów drogowych. Dla innych - przesadna i nieprzemyślana ingerencja państwa w swobody obywatelskie. Dlaczego to jest niebezpieczne (i to bardzo!!!!) 1.Kara więzienia za przekroczenie prędkości To nie jest walka z piratami drogowymi. To jest bezpośrednie przeniesienie odpowiedzialności administracyjnej do kodeksu karnego. 2.Dożywotnie pozbawienie prawa jazdy Kara wieczysta to konstrukcja: nieproporcjonalna, nieludzka, sprzeczna z Konstytucją, sprzeczna z ETPCz. 3.Konfiskata mienia za przewinienia administracyjne To jest przeniesienie mechanizmu konfiskaty prewencyjnej, stosowanej w prawieWojennym. Jeśli władza może odbierać mienie bez wyroku sądu, to obywatel: nie ma prawa, nie ma obrony, nie ma ochrony konstytucyjnej. 4.Zakaz zgromadzeń powyżej 10 samochodów - to jestZ. mach na: wolność zgromadzeń, wolność wyrażania opinii, prawo do stowarzyszania się, swobodę przemieszczania się. Co to oznacza w praktyce? Władza wykonawcza przejmuje funkcje sądownicze. Kary, które powinny należeć wyłącznie do sądu, przechodzą do organów administracyjnych. Bez kontroli niezależnego sądu, bez trójpodziału władzy, bez równowagi.

???

Anuluj