A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
rynek i jajka z pieczątką jak w sklepie
A co teraz robią... po sezonie z tyłkiem w Turcji na plażach
Czy to następny wymysł z Brukselskiej UE Urszuli von żeby zaorać polskie rolnictwo?
Co to kur... ma być nie lepiej sztuczna żywność z marketów kupować a później kupę chorób i nowotwór dramat dzieje sie z tym krajem
Dobrobyt taki że chłopy rozjeżdżają traktorami swoje uprawy
Konserwa kilka dni po tej dacie nie staje się trucizną. Uruchom myślenie. No chyba że przechowywana jest w wysokiej temperaturze jak ciepłe lato.
I fajnie, targowisko czynne cały tydzień to dobry pomysł, chrońmy co nasze, polskie, polskiego rolnika, a nie tylko wtorki, piątki i soboty. Konkurencja dla korpomarketow
Zupa żurek nie pochodzi z Niemiec, jedynie oni nazywali ją od kwasoty - sauer i tak rozpowszechnili. Zupa ta wywodzi się z ludów słowiańskich, które praktycznie do przełomu IX i X wieku nie znały pisma. Stąd wszyscy odwiedzający te ziemie, tak z dawnego Cesarstwa Rzymskiego, terenów dzisiejszych Niemiec czy krajów arabskich wszelkie nazwy i określenia Słowian zapisywali w swoim języku. Umiejętności pisania u Słowian dość długo jeszcze po tym czasie nie były ich mocną stroną. Nawet Książe Mazowiecki Konrad był w zasadzie analfabetą, stąd też i niezupełnie wiedział jakiej treści traktat podpisał z Krzyżakami.
Tak kiedyś był rynek z gołębiami przy ul. Żeromskiego. Ja najbardziej zapamiętałem rożno
a w nim kiełbasa z grilla i ulubione sezamki !
Co do gołębi, są piękne i taki handel czy wymiana jest ok. gorzej kiedy urywają głowy i na rosołek.
Miejsce rynku jest nie adekwatne dlatego warto zaadaptować miejsce gdzie indziej, np. przy Nowodworskiej jest dużo zapomnianego terenu.
@bon Valk - Zciągasz z google i chcesz zaistnieć ? Sprawdź gdzie wisła płynie bo bez gogle zero rozumu.