A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Ojciec - Co roku muszę wypisywać dziecko z religii. Tak samo musiałam wypisać w tym roku z edukacji zdrow.
Nie ma boga nie ma Jezusa nie ma Maryii nie ma świętych amen. Jest mamona jest zakłamanie amen.
@Ojciec - Ojciec nie rób z siebie wała. Wiem co napisałem bo rodzicem jestem. I nikt nie byl zapisany musowo na EZ. O grafiku lekcji nic nie pisałem i bardzo dobrze, że religia jest na początku lub końcu. Ma być prościej nie trudniej dla większości.
@Ojciec - Ty jakiś dziwak jesteś. Tak właśnie czas był przedłużony na rezygnację. Zajęcia do 25.09 nie ruszały nawet.
W szkołach publicznych zajęć z religii w ogóle nie powinno być, religia nie jest nauką. Religia powinna wrócić do salek katechetycznych i tam się bronić, a katecheci nie powinni być opłacani przez państwo. Na kościół powinni łożyć tylko wierni. Nie znasz pojęcia dyskryminacja.
Gołym okiem widać, że jak młodzież dorasta i zaczyna myśleć samodzielnie to zmniejsza się jej potrzeba nauki religii. Ze mną było tak samo. W średniej szkole byłam już niewierząca ponieważ wiedza naukowa zaprzeczała wiedzy głoszonej przez kościół.
Co wy konfabułujecie? Z edukacji zdrowotnej trzeba było WYPISYWAĆ do końcówki września i dopiero po wysłuchaniu propagandy, domyślnie byli wszyscy zapisani. A na religię ZAPISYWAĆ - domyślnie wypisani, zgadzać się na to że klasy na lekcjach religii będą łączone.
W szkole średniej gdzie uczęszcza moje dziecko, specjalnie nie podam jakiej, na pierwszej wywiadówce wychowawca przez ponad 30 minut pokazywał prezentacje o EZ jakie to fajne będą na na niej tematy. A w sprawie religii to 'zachęcił uczniów' że ze względu na niską frekwencje może tak być, że ci co się nie daj Boże zapiszą będą chodzili na zajęcia religii organizowane w innej szkole. Jak tak się przedstawi sprawę to młody co nawet nie neguje religii, ze względu na ilość wysiłku, czasu, wytykanie, ubłaga rodziców żeby go nie zapisywać i ciężko dziecka nie zrozumieć. Tak to jest jak ktoś swoje problemy z Bogiem, czy nieprzepracowaną traumę z kościołem przelewa na innych. Cieszę się, że w mocno lewym Elblągu mimo nagonki i propagandy proporcje są takie a nie inne.
@Rodzic SP - Siejesz ferment, przeinaczasz fakty, @grok na jaki przedmiot trzeba było zapisywać dzieci w szkole a z jakiego rezygnować?
@redakcjo, prosze o dodanie w tytule 'oraz Edukację Zdrowotną', artykuł też podaje takie zestawienie, co jest chyba najbardziej w nim ciekawe :)