A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@vx - Jakbym miał tak poważne problemy z pisaniem to nie chwaliłbym się tym.
Właśnie, przez Kamienice Elbląską
, wchodzącą w skład sołectwa Kamionek Wielki.
mnie tam trasa jedenastki odpowiada, Szkoda, że na chwilę nie zagląda na Zawodzie, Nie rozumiem stara trasa powinna wrócić, czyli pętla nad jarem i pętla w Nowakowie. Z resztą czy wszyscy poza zgrają emerytów, którzy codziennie walą na cmentarz. Kto pokonuje całą trasę codziennie.100 razy wolę obecną 11 jechać z Zawady na dworzec niż 19 i 13.Więc reszta trasy mi lotto.
Smutno gwiżdże wiatr
Pożegnalne szarfy na wiankach
rozwiewa wiatr
migają jak ludzkie oczy płonące lichtarze
z nostalgią i smutno gwiżdże wiatr
i tylko żalu w sercach mamy w nadmiarze.
Wśród złotych liści aleją śliską od łez
porusza się marsz żywych jak co roku
w zamyśleniu spuszczone głowy idą w ciszy
w powolnym miarowym równym kroku.
Cmentarz okryty białym woalem mgły
spadają wolno srebrne krople deszczu
odnoszę wrażenie że płaczą niebiosa
i wonny zapach wosku czuć w powietrzu.
Złociste chryzantemy kołyszą się na wietrze
wokoło płonie morze zniczy
jakby na chwilę cmentarz zapłonął
tysiące których nikt nie zliczy.
W półmroku widzę cienie umarłych
i słyszę głos kochanej matki
dziękuję ci synu jak co roku
znowu przyniosłeś piękne kwiatki.
Lecz nie widzę jej twarzy to tylko omam
słyszę i widzę kolejne twarze
wiem że to wymysł mojej wyobraźni
złudzenie i kolejne miraże.
Lecz rozpacz w sercu taka żywa
wciąż prą do przodu ludzkie tłumy
ten marsz to hołd tym co odeszli
chwila refleksji zadumy.
Henryk Siwakowski.
@vx - Naprawdę tak myślisz?To należy zlikwidować wszystkie święta, z niedzielami włącznie.
Dzisiaj pierwszego listopada jest święto tych co przez cały rok nie mają czasu by posprzątać groby. Tych co idą na pokaz bo wypada by ich zobaczono, no i fotka koniecznie !
@mm263 - Nie ma świętych, wszyscy są równi ! Czy Pan Jezus nadał to święto czy kler ? Wiarę trzeba mieć w sercu a nie na pokaz !
Komunikacją bezpłatnie za to REKLAMÓWKI do SUPER DROGICH kwiatów-płatne 2 zł.
Jeden komunikacyjny paraliż i nic więcej, ... ZERO wcześniejszej rzetelnej informacji
Tramwaj na cm. Dębica czas budować.