To ma być szybka budowa

34
14.07.2025
To ma być szybka budowa
Tu ma powstać nowe skrzydło Szpitala Wojewódzkiego (fot. Sebastian Malicki)
Ok. 2,5 tys. metrów kwadratowych, cztery kondygnacje. Przy budynku D Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zostanie wybudowane skrzydło na potrzeby chorych na raka. Termin bardzo krótki, bo tylko do maja przyszłego roku.

Szpital Wojewódzki w Elblągu realizuje projekt pn. „Modernizacja i rozwój opieki onkologicznej”. Dziś (14 lipca) podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie skrzydła w budynku D (budynek z wejściem do szpitala) na potrzeby świadczeń onkologicznych.

- Będą tam głównie poradnie onkologiczne różnego typu: neurochirurgiczna, urologiczna, chirurgii szczękowej, pracownie endoskopowe, kompleks Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej – mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala wojewódzkiego.

- Zadanie jest bardzo wymagające, szczególnie ze względu na termin. Inwestycja jest prowadzona w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Gdybyśmy nie byli przekonani, że zdążymy, to nie podjęlibyśmy się tego zadania – dodał Antoni Klecha z Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka”, jednego z partnerów konsorcjum wykonującego inwestycję. – Mamy na to plan. Ale mamy też świadomość, że ten termin bardzo krótki.

Wykonawcy sądzą, że na plac budowy wejdą na przełomie sierpnia i września. Inwestycję realizować będzie konsorcjum dwóch elbląskich firm Bud-Mar Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Soboń oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka”.

To ma być szybka budowa
fot. Sebastian Malicki

Nowy budynek przeznaczony dla onkologii i ma pozwolić na wykonywanie większej ilości świadczeń. W planach jest otwarcie kolejnej poradni. Jakiej? Tego dyrektor szpitala Elżbieta Gelert nie chciała zdradzić.

Inwestycja może wiązać się z nieznacznym zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych przy szpitalu. Inwestycja ma kosztować 44 mln zł. To część większego projektu pn. „Modernizacja i rozwój opieki onkologicznej” o wartości 90,6 mln zł, z czego dofinansowanie zewnętrzne to 80 mln zł, wkład własny szpitala 10,6 mln zł.

W ramach projektu oprócz budowy „skrzydła onkologicznego” zakupione zostaną m. in. dwa roboty (jeden na blok operacyjny do zabiegów onkologicznych; drugi do apteki) oraz sprzęt medyczny na blok.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No pisowskie internetowe trollowe Podlasie - marudzić, narzekać, jazda!
(2025.07.14)
Nie kompromituj się. Batyr i tak wygrał. Hahahahahaha
(2025.07.14)
Bez obaw! Przetarg wygra firma usmiechniętego wyborcy, który będzie szukał podwykonawców i temat budowy będzie trwać LATAMI. Tak się zarabia, tak wyglądają biznesy uśmiechniętej polski.
(2025.07.14)
"Nie kompromituj się. Batyr i tak wygrał. " - tak wygrał, jasne, oczywiście.
(2025.07.14)
Jak szybko dudu brud zmyje ?
(2025.07.14)

info

5  
  20
6 go sierpnia sam premier Donald Tusk na Zgromadzeniu Narodowym będzie oklaskiwał zaprzysiężenie Batyra a Ty będziesz na to patrzył i nic nie zrobisz. Wygrał. Taka jest prawda.
(2025.07.14)
"tak wyglądają biznesy uśmiechniętej polski. " - są uczciwe, znasz takie słowo? a tak pisołapuweczka od znajomego cwaniaczka i budowa start od razu
(2025.07.14)
Kolejny artykuł i ani jednego komentarza w temacie, tylko naparzanka popisowa
pilafek4 (2025.07.14)
@pilafek4 - Gdyż pisanie komentarzy powinno być płatne! miesięcznie, lub roczny abonament. "Akcja internet" PISu bardzo by osłabła
Netkot (2025.07.14)
@Netkot - Chyba PO. Pierwszy komentarz to komentarz typowego trolla platformerskiego.
(2025.07.14)