A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Elblag był niemiecki przed wojną ale dopiero w 20 wieku bo niemcy jak to oni powoli i sukcesywnie podzekowali" innym nacjom. Szczególnie pracowicie i do końca wykorzystali okres miedzywojnia. Taki to był ten niemiecki Elbląg, a nadgorliwcom cały okres miniony skleja się z krzyzactwem i oznajmiaja to co piszą. I są to głupoty.
Elbing załozony został przez niemca, Elbląg był tylko przez około 300 lat niby polski od czasów roziboór 1772 do 1945 niemiecki znowu więc nie było to tylko jakiś polski elbląg, a na pewno nie było to taki "polski" elbląg jak obecnie, niemiecki był
Stop wrogiej Polsce propagandzie
Treść ok, ale moim zdaniem tłumaczenia cały czas do d.... Nad polszczyzną pani tłumacząca powinna popracować, albo te swoje pogooglowe tłumaczeniowe "wyrzuty" przeczytać.
To był budynek resursy Mieszczańskiej z XIX wieku, którego ruiny ostatecznie rozebrano w latach 50.XX wieku.
Budynek obok poczty (pierwszy od lewej) to siedziba Miejskiej Kasy Oszczędnościowej (wcześniej był tam hotel Berlin), a następny to siedziba Banku Drezdeńskiego.