75
17.02.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@autokton - "Od 1944 budowano także miniaturowe okręty podwodne Typ XXVIIB Seehund, których ukończono aż 136." Już wtedy Elbląg prześladowała miniaturyzacja... ?
GłębokaMyśl (2025.02.17)
Ktoś mnie przywołał więc jestem. Na początek zobaczmy co tu się dzieje?
Kosmita (2025.02.17)

info

0  
  0
@GłębokaMyśl - Tu zamieszczam moja odpowiedź na sprawę z innej kartki. Zacznę tak… To jak dziś Żuławy wyglądają to głównie zasługa Mennonitów, ludzi pracowitych, którzy całe życie swoje podporządkowali Dekalogowi i to dosłownie. Nie wykręcający jego prawideł stosownie jak im czapka się obróci. Jako „SZKODNICY” musieli opuścić Żuławy. W innych częściach świata też zbytnio ich nie lubią i tej ichniennej filozofii życia. Szczerze? Obecnych mieszkańców Żuław mi nie będzie szkoda, gdy przyjdzie powódź. Za te przetrącone jeże, borsuki, sarny i inne futrzaki. Sam widziałem nie raz zmiażdżonego jeża na jezdni w takim miejscu, że trudno mi sobie było wyobrazić jak można było GO kołem zahaczyć. Gdzie te wszystkie stworzaki mają się podziać? Tak więc dla mnie BOBRY to to samo co Mennonici. Dla innych SZKODNIKI. Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
Kosmita (2025.02.17)
Jaki ''rząd''taki ''samorząd'' i taki wasz POrt. Już wróblesk z wcisłąi zaciekle walczył żeby tu nic nie było. Nie chcieliście POrtu pisowskiego to macie peowski- czyli żaden. Portu nie ma ale zarząd portu jest... jeszcze mało tego to my jako mieszkańcy musimy utrzymywać zarząd POrtu bo port co roku nie zarabia NIC wielkie zero. Gdzie jest CBA ?
BT. (2025.02.17)
@Kosmita - "Za te przetrącone jeże, borsuki, sarny i inne futrzaki. Sam widziałem nie raz zmiażdżonego jeża na jezdni w takim miejscu, że trudno mi sobie było wyobrazić jak można było GO kołem zahaczyć. " Gdy GM "zablokowała" skrzyżowanie w Pasłęku ponieważ przepuszczała o zmroku jeża to została otrąbiona przez 2 albo 3 kierowców... taki mamy narodek. Z drugiej strony na koncie VW GM są dwa koty, które nie dały jej ABSOLUTNIE żadnych szans. Udało się ominąć jedną sarnę i jedną łasicę. Żuławy nieodmiennie zajmują jedną z najwyższych pozycji w hierarchii wartości GM. Proszę się udać wiosennym świtem o czystym niebie w dowolne miejsce oddalone 5 - 10 km od miasta i łypnąć okiem na rozświetlony porannym słońcem krajobraz. "Gdzie te wszystkie stworzaki mają się podziać? Tak więc dla mnie BOBRY" Bobry mogą sobie żyć w całej Polsce, niestety nie na Żuławach.
GłębokaMyśl (2025.02.17)
@BT. - "jeszcze mało tego to my jako mieszkańcy musimy utrzymywać zarząd POrtu bo port co roku nie zarabia NIC wielkie zero. " Gdzie byłeś waleczny obrońco pieniędzy podatnika przez ostatnie 9 lat ! ? ? ? Już prezydent Wilk utrzymywał wspomnianą instytucję, to ponad partyjna inicjatywa marnotrawstwa strategicznego. Zanim, radosny pisujarku, wezwiesz cba, abc i gh, przeczytaj raport NIKu na temat kaczego rowa i przyległości. GM podała wskazówki jak go odnaleźć na stronach NIK. Wzywając ważne literki zmierzasz do zamknięcia autorów kaczej dewastacji w zakładach karnych, co im się zdecydowanie należy.
GłębokaMyśl (2025.02.17)
Nie pisz do mnie pisujarku ty peotusku... rozliczać trzeba jednych i drugich - a jak winny to do paki. Ale z jakiej racji płacimy co roku na zarząd POrtu?... jak tu żadnego portu nie ma. Tym bardziej że obecna krystaliczna i bardzo uczciwa władza powtarza STOP z rozdawnictwem i marnowaniem publicznych pieniędzy. Pokaż mi jakąś firmę która nie przynosi zysku przez tyle lat i dalej funkcjonuje.
BT. (2025.02.17)

info

1  
  0
@GłębokaMyśl - Tak więc każde z nas zostaje przy swoim. Pozwolę sobie jednak obstawić BOBRY, bo są to INŻYNIEROWIE Z URODZENIA I POWOŁANIA. Nie mają problemów finansowych a znając melepetctwo władz, niezależnie od miłościwie panującej opcji politycznej, to STWORZAKI dadzą radę, z pewnością. BOBRY, czyńcie swoją powinność! Pytanie na boku. Przedstawienie „Poskromienie Złośnicy” w oparciu o tekst w tłumaczeniu z translatora, jak Pani raczy się na to zapatrywać?
Kosmita (2025.02.17)
@Kosmita - Sytuacja przez najbliższe 50 - 80 lat wygląda tak, albo bobry albo my. Potem będziemy mieli na tych terenach rezerwat bobrów...
GłębokaMyśl (2025.02.18)
@GłębokaMyśl - I to mnie cieszy a co ze "Złośnicą"?
Kosmita (2025.02.18)