89
25.04.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elblag zakupi a do Olsztyn zakosi
Elmooo (2024.04.26)

info

1  
  3
3 czy 5-cio członowe (przegubowe) to nie jest 3 lub 5 wagonów. To Olsztyna jeżdżę bardzo często i wiem jak to tam wygląda. Olsztyn jest miastem wojewódzkim i kosztem mniejszych miast bogaci się, jest to nie tylko moja opinia.
elblążanin48 (2024.04.26)
Nadal w komentarzach widać nieznajomość zasad realizacji komunikacji tramwajowej w Olsztynie, stąd często je piszący niepotrzebnie wprowadzają informacje niezgodne z faktami. Mianowicie w Olsztynie koszt całego projektu wynosił 607,5 mln złotych. Był on realizowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który dotyczył tzw metropolii, a w warunkach Polski UE uznała jedynie za takie miasta wojewódzkie. Olsztyn z tego Funduszu otrzymał 421 mln zł, a w 2023 dodatkowo 180 mln zł. Aktualnie z uwagi na brak uwarunkowań prawnych do dalszego korzystania z tego Funduszu dalsze finansowanie tego projektu będzie realizowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionu Wschodniego Polski na lata 2021 - 2027.Podobnie z tego Funduszu będzie korzystał Elbląg, który nie mógł wcześniej uzyskać wsparcia unijnego jakie otrzymał Olsztyn. Należy też pamiętać, że z tego aktualnego Funduszu można było korzystać dopiero od października 2023 roku, gdyż dopiero 27 września 2023 roku Polski Rząd przyjął go do realizacji poprzez stworzenie wszelkich uwarunkowań umożliwiających do korzystania z niego.
Eurofanpos (2024.04.26)

info

5  
  2
@nocnytramwaj - Nie przejmuj się w Gdańsku też mamy stare 40 sto letnie tramwaje z Dortmundu z obniżoną podłogą w części środkowej i jest ich sporo i z doświadczenia widzę że zawsze jeżdżą przeładowane bo są krótkie a ktoś z Gdańskiego ZTM ciągle ustawia je na najbardziej obłożone linie a te nowe PESY muszą obsługiwać tylko nowe dzielnice nie wiedzieć dla czego ? Teraz podobno planują kupić jakieś 40 metrowe nowe tramwaje !
(2024.04.26)
W Elblagu tramwaje to katastrofa, halaslie nie stabilne, kto zatwierdził takie byle co. Mieszkańcy przy ul. Plk. Dąbka nie mogą otworzyc okien hałas jak w hali produkcyjnej. Kto zatwierdził ten bubel.
Zniszczone. (2024.04.26)

info

1  
  2
Olszty iamie też są wściekli na tramwaje z epoki dawnoinionej.
Strasburg się klania . (2024.04.26)

info

0  
  1
@elblążanin48 - Chciałeś być mądry, ale coś nie pykło. Tak, tramwaje w Olsztynie to tramwaje 1-wagonowe, ale 3- lub 5-członowe. :) W przypadku elbląskich Konstali (oraz Moderusów na bazie szkieletu Konstala) nie można mówić o wieloczłonowości, tylko co najwyżej o wagonowości.
mtsz (2024.04.26)
Autobusy czas wyrzucić i sprowadzić bezpieczne, to czym teraz jeżdzimy to himalaje i kolejka wąskotorowa w wysokich gorach, ani usiąść ani stać bezpiecznie!!!!!
(2024.04.27)

info

2  
  1
A Wy z portretem Swojego Taczana i też będziecie go po stopach całować
Polo as (2024.04.27)