Pozostałości po Plastyku na sprzedaż. Do czterech razy sztuka?

24
15.11.2021
Pozostałości po Plastyku na sprzedaż. Do czterech razy sztuka?
(fot. Michał Skroboszewski)
Po raz czwarty władze miasta chcą sprzedać udziały w budynku po byłej Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Cena wywoławcza ponad 900 m kw. powierzchni budynku została obniżona o ponad 300 tys. złotych.

Miasto ma prawie jedną czwartą udziałów w części nieruchomości, położonej przy ul. Królewieckiej 195b. Kupiło je w 2002 roku jako część masy upadłościowej po nieistniejącej już Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Z udziałem miasta związane jest prawo do korzystania z hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 923 m kw., położonych na drugim piętrze budynku.

Przetarg ma formę ograniczoną ze względu na specyfikę położenia pomieszczeń.

- Z uwagi na brak dostępu pomieszczeń będących przedmiotem przetargu do klatki schodowej usytuowanej w budynku posadowionym na działce nr 825/3, ogranicza się krąg osób mogących wziąć udział w przetargu, do współwłaścicieli działki nr 825/2. Nabywca zobowiązany będzie do skomunikowania nabytych pomieszczeń poprzez posiadaną przez niego nieruchomość – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

Cena wywoławcza pomieszczeń jeszcze w ubiegłym roku była ustalona na 721 tys. złotych netto (plus VAT). W obecnym przetargu obniżono ją do 400 tys. zł netto. Czy firmy, które są współwłaścicielami części budynku będą zainteresowani kupnem? Mają czas do 8 grudnia, by pisemnie zgłosić się do przetargu. Licytacja ma odbyć się 13 grudnia.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wszystko sprzedadzą co się da, bo po nowym roku na wszystkim łapy położy Nowy Polski Ład
(2021.11.15)
Zburzyć tą szpetotę i apartamenty wybudować w tak pięknie skomunikowanym miejscu!
(2021.11.15)
Linia tramwajowa, linia autobusowa, ścieżki rowerowe, blisko centum…idealne miejsce na nowoczesne blokowisko. Doskonałym przykładem jest korona Elbląga.
(2021.11.15)

info

24  
  8
A co ma miasto z tym robić? Bardzo dobrze, ze sprzedają! Inwestorzy coś zrobią z tym miejscem i w kocu coś się będzie siać!
(2021.11.15)
Gdyby miało to isc do jednego wlasciciela byloby latwiej.
(2021.11.15)

info

9  
  1
Zaraz pójdzie za bezcen i ktoś to zburzy i postawi berło emblonga !!!!
Sanitariusz z Fromborka (2021.11.15)

info

12  
  11
Podstawowa aktywność władz miasta to sprzedaż nieruchomości, tyle tylko, że o chętnych coraz trudniej. I jak tu żyć?
(2021.11.15)

info

11  
  3
Spacerując z "bombelkiem"po naszym "pięknym"mieście zauważyłem ile jest ruin i nie wykorzystanych posiadłości, np. niegdyś wojsko przy ulicy Lotniczej, teraz zwykła menelnia i pustostan, hotel arbiter, plastyk i również tereny przy starówce, w których przeznaczeniem są parkingi. .. to tylko nieliczne wymienione, które czekają na lepsze jutro. .. .niestety prawda jest taka, że żaden normalny inwestor nie będzie chciał ładować kasy w tak umierające miasto, absurdalne są również kroki "polityków"elbląskich, każdy widzi co się dzieje, a i tak dalej brną w to bagno. Czas włączyć myślenie bo może być za późno, chyba, że już jest. .. .
Dawid1 (2021.11.15)
zburz i wybuduj apartamentowiec
(2021.11.15)
@Dawid1 - Już jest za późno. Na dodatek w mniejszych miastach w całej Polsce też tak jest. Wkrótce bieda do dużych miast zaglądnie i tajna misja kleru i pisu zostanie wykonana.
(2021.11.15)