Rządowe pieniądze na wyspę

91
26.10.2021
Rządowe pieniądze na wyspę
fot. Anna Dembińska
Miasto Elbląg otrzymało 27 mln zł z rządowego programu „Polski Ład“. Pieniądze zostaną przeznaczone na rewitalizację fragmentu Wyspy Spichrzów przeznaczonego na program „Fabryka“.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę samorządów lokalnych, które otrzymają wsparcie z rządowego programu „Polski Ład“ na inwestycje. Miasto Elbląg otrzymało bezzwrotne wparcie w wysokości 27 mln zł. Będzie ono przeznaczone na rewitalizację fragmentu Wyspy Spichrzów przeznaczonego na budowę biurowca w ramach programu „Fabryka“.

Pieniądze zostaną przeznaczone na umocnienie i zagospodarowanie zachodniego brzegu rzeki Elbląg na długości ok. 1 km od mostu w ciągu al. kard. Wyszyńskiego wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. W ramach inwestycji planowany jest remontu i modernizacja nabrzeży oraz zagospodarowania terenów przybrzeżnych, budowa infrastruktury technicznej elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej oraz wyposażenie nabrzeży w urządzenia cumownicze oraz dostosowania głębokości rzeki do potrzeb żeglugi jachtowej.

Ogólna kwota inwestycji wynosi 30 mln zł, z czego 3 mln zł to wkład własny miasta.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
PiS działa !
Kubasa (2021.10.26)
Dała z dlugu publicznego 27ml a drugą ręka pozbawiła 100ml ditacji Europejskich. .. Czary mary hokus pokus.
(2021.10.26)
a co na to jurek motorówka - bo nie mam własnego zdania
wredny_typ (2021.10.26)

info

38  
  23
Jakie k rządowe pieniądze ???? Tylko ktoś ultra propisowski może użyć takiego sformułowania. Jakbym czytał pasek w wiadomościach
Dno i muł pisarze (2021.10.26)
Churrrraaaaa- to jest kwota z kartonu? z tego co wiem na 10 lat, a obecnie budżet miasta przez ład z kraju RAD traci 40 melonów rocznie
.,., (2021.10.26)
Zacznijmy tylko od tego, że rząd żadnych pieniędzy swoich nie ma, tym co zarządza to są nasze pieniądze. .. ale niestety niektórzy tego nie rozumieją :(
NiePrawyAleSprawiedliwy- (2021.10.26)
Cieszy mnie to że będzie coś robione z tym pustym, brzydkim brzegiem rzeki.
(2021.10.26)
@Kubasa - Dokładnie, Prawo i Sprawiedliwość daje pieniądze nawet tym którzy tylko ujadać na nich potrafią. Jestem absolutnie pewny że nikt z totalnej opozycji nie zdobył by się na taką wielkoduszność, tym właśnie różnimy się od tych małych ludzi
TeofilSkorupa (2021.10.26)
Jak zwykle picowanie pisowych!
nikt (2021.10.26)

info

30  
  17
Są to pieniądze z rządowego projektu PODWYŻKI PODATKÓW I DANIN SPOŁECZNYCH pod kryptonimem "Polski Ład"- pieniadze moje, Pani, Pana, Twoje, Wasze, Nasze
opozycjonista (2021.10.26)

info

52  
  21