Mężczyzna został zatrzymany 8 sierpnia 2020 r. w Elblągu na ulicy Piłsudskiego. Kierował BMW bez wymaganych uprawnień. Policjanci skierowali sprawę do sądu. Zapadł wyrok skazujący. 37-latek musi zapłacić 1 000 zł grzywny oraz ma zakaz kierowania pojazdami w ruchu lądowym na rok. Tym samym dopiero po tym czasie będzie mógł otrzymać uprawnienia, o które dopiero może się starać. Jeżeli w tym okresie zostanie zatrzymany za kierownicą, odpowie za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.