A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Mikrobiolog - A to się zgadza. Wtedy to mojego rocznika 1979 chłopaki grali w Olimpii i to nie jeden. Trenowali rokujący na piłkarza a celem było wejście do składu kończąc wiek juniora. Do akademii takiego Lubina z dzieckiem nie idziesz z ulicy. W Olimpii mamy taką sobie szkółkę ale będącą jednak zapleczem klubu sportowego i faktycznie zdolny 17 latek zagra już w IV lidze. Dołączy do treningu I Olimpii i coś liźnie tej piłki nożnej. Tylko kasa musi się mielić, w rocznikach od zerówki gra po 50 dzieciaków. Kasa misiu kasa. Tworzysz grupę żółtą (wyróżniających się)i białą (tych mniej zdolnych)ale nikogo nie pouczasz z rodziców przepiszcie syna na fortepian bo fizycznie z tego nie ma nawet cienia piłkarza. Aktywność młodzieży ma sens, sami się wykruszą w wieku nastoletnim jeśli nie ma parcia na sport.
@Orzis - Ogląd sytuacji i realne spojrzenie na piłkę w Elblągu bardzo mi zaimponowało. Myślę, że mógłbyś jednak zrobić coś więcej dla tego Klubu, bo widać, że masz rozeznanie i pojęcie o czym piszesz. Orzis, bez krzty ironii - wszystkie ręce na pokład - mógłbyś wiele pomóc. Przynajmniej naszkicować plan działania, bardziej szczegółowy, bo tutaj tego nie ma, jedynie działanie na tu i teraz. Można zrobić coś więcej i jeśli to nie jest gra pod publiczkę prezesa mówiącego o odejściu, gdyby znalazał się godny następca z bańką w kieszeni, to warto podjąć działania, aby podjąć ryzyko i osiągnąć postawione cele.
Tylko czemu klub skresla z automatu tych biwdniejszych dzieciakow. Tam na podworkach sa talenty. Tylko trzeba ruszyc cztery litery wylowic ich i czyma zachecic. Pomoc rodzicom by trenowanie ich pociech w klubie Olimpia nie bylo dla nich znaczacym obciazeniem budżetu domowego. A wychodzi na to ze dzis trenować moga tylko dzieci z zamoznych rodzin. Czemu nikt z wladz miasta nie nachyli sie nad tym problemem? Czy tam ktos sprawuje kontrole nad tym co sie wyprawia w tej akademii? Czy tylko o to chodzi by zebrac jak najwiecej pieniedzy zwlaszcza w tych najmlodszych naborowych rocznikach? Gdzie prezydent gdzie departament sportu urzedu miejskiego ?? Gdzie radni?
@Mikrobiolog - Wymagasz za dużo. Dzieciaki może i są na podwórkach, ale coraz trudniej odciągnąć je od elektroniki. Niestety lenistwo je zabija. A co do urzedników, prezydenta, radnych. .. proszę cię, przecież oni nie potrafią dopilnować inwestycji budowlanych (patrz most na Starówce), a co dopiero przetrzepać klubowe działania i wprowadzić rzeczywisty nadzór. Rodziny mają te 100 pln/mc aby dziecko mogło grać, jeśli będzie chciało.
@h a n z a - zagogluj: laczynaspilka pro-junior-system druga-liga 2019/2020
@Mikrobiolog - Ale sam Balewski zarobil dotychczas 60% punktow w pro junior system. 4108 punktow na 6881 zdobytych
@wierny fan - Napisz jeszcze o dobrym ruchu prezesa, ze nie wystapil o licencje na gre ewentualnie w I lidze, bo Olimpia wciaz na barazowym miejscu. A ja mysle