Wciąż jeździmy zdecydowanie za szybko

32
21.04.2020
Wciąż jeździmy zdecydowanie za szybko
(fot. KMP Elbląg)
Kolejnych pięciu kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Policjanci z Elbląga kontrolowali prędkość w obszarze zabudowanym. Od początku 2020 roku policjanci z Elbląga odnotowali już 100 przypadków 50+. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek.

Uderzenie przez samochód jadący z prędkością 50 km/h jest dla człowieka tak samo groźne jak upadek z wysokości trzeciego piętra. Samochód łamie mu kości, rozbija czaszkę i uszkadza narządy wewnętrzne, ograniczając szanse na przeżycie do minimum. Powyżej 50 km/h są one w zasadzie nikłe. Nie mówiąc już o tych, którzy jadą grubo ponad setką. Mimo tego kierowcy ciągle uważają, że przekraczając prędkość o 5-10 km/h nie stwarzają dużego zagrożenia. Wczoraj elbląska drogówka zatrzymała pięciu kierowców, którzy przekroczyli 100 km/h w terenie zabudowanym, czyli ponad  dwukrotnie szybciej od prędkości dopuszczalnej. Kontrole były prowadzone, między innymi na ulicy Fromborskiej w Elblągu, w Gronowie Górnym oraz Kamionku Wielkim. Tłumaczenia zawsze są takie same – spieszę się do pracy, do domu, do kolegi. Są one niewystarczające i nigdy nie będą tolerowane przez policjantów. Ludzkie życie jest cenniejsze niż chwilowa brawura. Policjanci będą surowo karać osoby lekceważące bezpieczeństwo na drodze. Wczorajszy rekordzista to 49-latek. Jechał volkswagenem ulicą Fromborską. Miał na liczniku 131 km/h. Zarówno on jak i pozostali kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Otrzymali mandaty po 500 zł i po 10 punktów karnych. Dzisiaj kolejne działania „Prędkość”. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Od początku bieżącego roku policjanci z Elbląga odnotowali już 100 przypadków 50+.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oj tam, widać kasa potrzebna to i więcej piratów złapanych po krzakach.
(2020.04.21)
@ "Policjanci będą surowo karać osoby lekceważące bezpieczeństwo na drodze. "- I tak trzymać dalej !!!
(2020.04.21)

info

10  
  5
Ja jeżdżę przepisowo. Co z tego, tyłu na zderzaku pacany i jeszcze trąbią. obłęd jakiś łapać ich i kropka.
(2020.04.21)
E, tam 50+, 500+ za głosy, to jest coś.
(2020.04.21)

info

8  
  3
Znam to doskonale jak jedziesz poprawnie, trąbienie, pukanie się po głowie, wyzywanie i deb. lna agresja tych mistrzów kierownicy za tobą. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takich coraz więcej a nie coraz mniej.
(2020.04.21)

info

12  
  2
szybko ale bezpiecznie
(2020.04.21)

info

2  
  10
Do przedmówców: ciekawe zjawisko socjologiczne - jak ci co trąbią, stukają się w głowę czy na zderzaku, jak znajdą się w innym kraju, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja czy gdzieś w Skandynawi jadą przepisowo a nawet wolniej od prędkości dozwolonej. To jest dopiero stan umysłu. A u nas źle, policja zła itd. .. .za wolno albo ktoś napisze super mądre słowa: szybko ale bezpiecznie. Taaak, człowiek uderzony z większą prędkością ma mniej sze obrażenia a auto uszkodzenia; )
tamtakiewyp. (2020.04.21)

info

10  
  2
Statystyki ciezej poprawic jak malo ludzi na miescie - stad ich nadgorliwa aktywnosc.
(2020.04.21)

info

4  
  9
Weźcie złapcie gościa czarne BMW (oczywiste) rejestracje DW ... No szalony jest tak zasuwa tym autem aż drzewa za nim się uginają i to w dzień biały dzień ! Nie lepszy jest złoty Mercedes na tablicach NE tłumik z rynny i tylko hałasuje no panie kochany litości
QbeeQ (2020.04.21)
a ty wiesz najlepiej, niech cie potraci auto ciekawe czy bedziesz taki madry
(2020.04.21)