Marzenia o zawodowej grupie kolarskiej

16
29.02.2020
Marzenia o zawodowej grupie kolarskiej
Na razie mamy orlikową grupę kolarską (fot. portEl.pl)
 - Dwa mam marzenia: wskrzesić kolarski wyścig dookoła Warmii i Mazur oraz powstanie warmińsko – mazurskiej zawodowej grupy kolarskiej – mówił Adam Wadecki, prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Kolarskiego na wojewódzkiej gali kolarzy, która odbyła się w Elblągu. Zobacz zdjęcia z gali.

Najciekawszym wydarzeniem dzisiejszej gali Warmińsko - Mazurskiego Związku Kolarskiego, jaka odbyła się w kompleksie Nowa Holandia, była przedsezonowa prezentacja orlikowej grupy kolarskiej Folta Silvant Racing Team. W jej skład wchodzą młodzi kolarze z naszego regionu.

- Czas orlika to trudny okres dla młodego kolarza. Wyszedł już z juniorskiego ścigania, teraz musi rywalizować z doświadczonymi zawodnikami. Staramy się tym młodym zawodnikom w różny sposób pomagać. Ta grupa zdecydowanie promuje Elbląg – mówił Zdzisław Trojga, współtwórca grupy.

W planach są starty w najważniejszych wyścigach kolarskich w Polsce. Sezon rozpoczną od Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Ślężański Mnich" (Sobótka – Dzierżoniów). W planach jest m.in. start w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i wyścigi zagraniczne.

- Bardzo zależy nam na dobrym starcie na mistrzostwach Polski. W tym roku zapowiada się bardzo wysoki poziom, ale łatwo skóry nie oddamy – poinformował Adam Wadecki, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego.

Amatorska grupa orlikowa, która funkcjonuje już kilka lat, ma być swoistym przyczynkiem do powstania zawodowej grupy kolarskiej na Warmii i Mazurach – marzenia Adama Wadeckiego. - Do tego potrzebne są pieniądze. Musimy to robić małymi krokami, ale idziemy w dobrym kierunku. Będę dążył, żeby taki projekt na Warmii i Mazurach powstał – zadeklarował prezes wojewódzkiego związku.

Na lutowym zjeździe sprawozdawczo-wyborczym Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego Adam Wadecki został wybrany prezesem na drugą kadencję.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To sobie buduj tę warmie czy mazury.ELBLAG TO POMORZE JEST...
Lj (2020.02.29)
@Lj - Sam jesteś pomorze. .. .Kup se atlas i się doucz
(2020.02.29)
@Lj - Wadecki wyprowadź się gdzieś pod Kruklanki, tam Cię docenią.
hd (2020.02.29)
Skoro to ma być wyścig "wyścig dookoła Warmii i Mazur"to będzie przebiegał kilkadziesiąt km od Elbląga. .. bez sensu. Nie rozumiem czemu ma być to organizowane w Elblągu.
laskipaa (2020.02.29)

info

18  
  8
Nie ma kolarstwa bez Alleycata!
Tyle bedzie (2020.02.29)

info

2  
  3
Ileż złości tkwi w ludziach. Zwykła, prosta informacja o tematyce sportowej wzbudza niezrozumiałe emocje o podtekście narodowo - politycznym. Sport ma to do siebie, że jest, albo powinien być apolityczny, a to czy wyścig ma nazwę kraju czy regionu nie ma wpływu na jego wartość. W Polsce szczególnie, ale też i na świecie, kolarstwo ma największe problemy w rozwoju. Bariery cywilizacyjne utrudniają jego organizację co widać na przykładzie naszego wyścigu narodowego, gdzie niewiele miast decyduje się na wejście do jego trasy. Obok kwestii finansowych największy sprzeciw istnieje po stronie mieszkańców negatywnie nastawionych do faktu przebiegu trasy przez ich miejscowość. Stąd w Polsce kolarstwo nie cieszy się popularnością, a na najwyższym poziomie w bieżącym roku startuje jedynie 11 polskich kolarzy, a z tego tylko dwóch odgrywa główne role. Nawet w polskiej wourldtourowej grupie kolarskiej CCC Team na 28 kolarzy tylko pięciu jest Polakami.
Bo w kolarstwo nie można gra (2020.03.01)
Adam człowiek z pasją i wizją! Pozdrawiam i wytwałości.
Kolarz amator. (2020.03.01)

info

9  
  3
To nic z tego nie wyjdzie, prezydenta nie było, a obecność "dyrektora z zawodu dyrektor"to chyba jednak za mało?
(2020.03.01)

info

3  
  1
@Bo w kolarstwo nie można gra - Jakim narodowo-politycznym? Geograficznym. Skoro gość nie wie gdzie żyje, albo co gorsza wie, ale ma to gdzieś, to sorry. Najpierw do szkoły, potem pod Kruklanki.
hd (2020.03.01)
Szkoda ze Elblazanin nie pomysli o ziemiach elbląskich. Jesli chce promowac inne to po co robicie z nim wywiad na portelu...?
Messi (2020.03.01)

info

7  
  4