Teren po wojsku czeka na nowego właściciela

34
05.02.2020
Teren po wojsku czeka na nowego właściciela
Działka przy ul. Lotniczej została wystawiona na sprzedaż (fot. Michał Skroboszewski,, arch portEl.pl)
Pięć budynków z lat 70., w tym była przepompownia paliw, cztery zakopane w ziemi zbiorniki paliwa. To wszystko znajduje się na powojskowej działce przy ul. Lotniczej, którą miasto chce sprzedać. Przetarg zaplanowano na 6 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Jeszcze za prezydentury Grzegorza Nowaczyka Elbląg kupił od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej tereny powojskowe przy ul. Lotniczej. Sprzedaż działek w tej lokalizacji jest od kilku lat źródłem przychodów dla miejskiego budżetu.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż kolejnej działki z tego kompleksu. Tym razem do wylicytowania jest działka o powierzchni 0,9 ha, na której znajduje się pięć budynków w różnym stanie technicznym. Uogólniając – wszystkie wymagają większego lub mniejszego remontu. Niegdyś w tych budynkach mieściły się magazyny, przepompownia paliw i warsztat.  Dla tego terenu nie ma opracowanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, co oznacza konieczność uzyskania decyzji o warunkach zabudowy przed wykonaniem robót budowlanych.

Działka jest uzbrojona w media komunalne, przebiega przez nią sieć kanalizacji deszczowej i energetycznej. Na sprzedawanym terenie są też cztery zaplombowane zbiorniki paliwowe o pojemności 50 m sześć. każdy. Przez działkę przebiega też czynna linia energoelektryczna, jednak przyłączanie nowych podmiotów będzie wymagać rozbudowy istniejącej sieci i budowy stacji transformatorowych. Dojazd odbywa się od ul. Lotniczej, z wyjątkiem pojazdów o masie całkowitej pow. 3,5 t, które mogą korzystać z wjazdu od ul. Akacjowej.

Cenę wywoławczą działki urzędnicy ustalili na 527 tys. zł. Na dzień publikacji ogłoszenia sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT). W 2016 r., podczas jednej z prób sprzedaży tej działki, miasto ustaliło cenę na 650 tys. zł. i wtedy teren nie znalazł nabywcy. Czy tym razem się uda? Nabywcę działki wyłoni przetarg, który zaplanowano 6 kwietnia. Nieruchomość można oglądać od 23 do 25 marca po wcześniejszym umówieniu się w Urzędzie Miejskim.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czy Redakcja czytała ten artykuł przed kliknięciem 'Wyślij'?
Gal (2020.02.05)

info

25  
  0
Można było napisać cały wyraz sześciennych a nie sześć. takie trochę nieprofesjonalne
BezpresjiNadepresji (2020.02.05)

info

15  
  1
Dziadostwo sprzedaja wszystko ruszcie dzial dotacji.
(2020.02.05)
Widzicie ratusz ma gdzies nasze opinie.
(2020.02.05)

info

5  
  7
Po co sprzedaja?to wynik nieudolnosci .
(2020.02.05)

info

10  
  9
Czas na zmiane warty .
(2020.02.05)

info

7  
  7
Pół miliona złotych za nie cały hektar pola na którym trzeba jeszcze posprzątać Oj cenią się nasi wielko głowi Pytanie na co idą pieniądze ze sprzedaży tych wszystkich działek? Można to gdzieś znaleźć?
Z i e l a r z (2020.02.05)
Nie no. .. .Jak to?! Sprzedają? A po co? Na co to komu potrzebne? Lepiej, żeby zarastało chwastami i niszczało! Czy w tym mieście czytelnicy mają głowy na karku? Czy ktoś z Państwa chociaż raz był w tamtym miejscu?
GentlemanEl (2020.02.05)
Nik mialby roboty.
(2020.02.05)
A pis i po siedza cicho i czekaja za to nie bedziemy na was glosowac.
(2020.02.05)

info

1  
  7