Spełniają się marzenia elbląskich strażaków

34
22.11.2019
Spełniają się marzenia elbląskich strażaków
Na budowie nowej strażnicy wmurowano akt erekcyjny (fot. Michał Skroboszewski)
Nowy budynek nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej stoi w stanie surowym. Nie przeszkodziło to jednak w wmurowaniu aktu erekcyjnego. Na uroczystości elbląscy strażacy otrzymali ciężki samochód gaśniczy. Zobacz zdjęcia z wmurowania aktu erekcyjnego.

- Spełniają się powoli nasze marzenia. Marzenia elbląskich strażaków o nowej siedzibie Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 – mówił kapitan Łukasz Kochan, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Dziś na placu budowy przy ul. Łęczyckiej odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy. Uroczystość, trzeba przyznać, trochę spóźniona, gdyż...

- Dzisiejsza uroczystość to także zakończenie pierwszego etapu inwestycji, który zakończył się 30 października – mówił kapitan Łukasz Kochan.

- Można powiedzieć, że to najważniejsza inwestycja w województwie warmińsko – mazurskim – dodał starszy brygadier Bogdan Wierzchowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Drugi etap inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku. Na razie powstał budynek główny Komendy Miejskiej (stan surowy i elewacja) wraz z zapleczem garażowym, zapleczem magazynowym oraz myjnią. Oprócz tego powstanie jeszcze garaż, w którym przechowywane będą kontenery ze sprzętem przeciwpowodziowym oraz pojazdy operacyjne. Zbudowane zostanie także mini kompleks sportowy, z siedziby przy ul. Bema zostanie przeniesiona treningowa komora dymowa. Powstanie także kamora rozgorzeniowa (do ćwiczeń w gaszeniu pożarów wewnętrznych).

Elbląscy strażacy otrzymali też nowy ciężki samochód gaśniczy.

- Zastąpi naszą wysłużoną autocysternę – zdradził komendant elbląskich strażaków.

Strażacy mają przeprowadzić się do nowej strażnicy do końca 2020 roku. Żeby to było możliwe, Komenda Miejska PSP musi ogłosić przetarg na drugi etap, związany m.in. z wykończeniem wnętrz i wyposażeniem nowej siedziby strażaków. Nie wiadomo jeszcze, kiedy przetarg zostanie ogłoszony.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Już myślałem że obejdzie się bez żadnego klechy, że można instytucję państwową, za państwowe pieniądze wybudować bez tych krwiopijców ale się nie da muszą swoje łapska wsadzić bo może im jakaś kasa umknąć
CzarnaZaraza (2019.11.22)

info

38  
  26
Czemu w ostatnich latach umundurowanie strażaków jest tak zróżnicowane? Kiedyś wszyscy na czarno, a obecnie czarny, żółty albo piaskowy.
erger (2019.11.22)
@CzarnaZaraza- nie przejmuj sie łapkami-jeszcze cztery lata, a będą chrzcić własne dzieci.
kropidło (2019.11.22)

info

18  
  11
Aż dostałem Erekcjii^
(2019.11.22)

info

17  
  2
Czarny - koszarowe, granatowy - bojowy starego typu, piaskowy - bojowy nowego typu.
(2019.11.22)
Czarny z różowym - klecha
(2019.11.22)
a czarny z różowym w sukience?
(2019.11.22)
Na placu budowy bez ka-ka-kasku?
(2019.11.22)
Aż jeden samochód dla strażaków z Elbląga bo dla olsztyna dadzą dziesięć. Niech pokażą jaki pojazd i sprzet mają strazacy gdy jada do akcji na wodzie i nurkować. Dlaczego w Elblągu nie ma oddziału chemicznego przecież są zakłady gdzie są chemikalia. A nie jada ze wszystkim z olsztyna bo w Elblągu nie ma. Drabina strazacka powinna byc jak najwyższy budynek i co nie ma. Biedny Elbląg.
(2019.11.22)
Słupnik musi odejść.
(2019.11.22)

info

19  
  4