23
22.11.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Biorą pensje to mało, przestańcie a bebnicie że brak kasy. To na te szopki też.
(2019.11.22)

info

5  
  7
Wszystkim pracowniczkom i pracownikom socjalnym z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń. Życzymy Wam, abyście nie musieli protestować, aby wywalczyć od rządu kilkaset złotych więcej w pensji. Dziękujemy Wam za Wasz codzienny wysiłek. Wasza praca budzi w nas podziw i szacunek. Chcemy, aby nikt w budżetówce nie zarabiał mniej, niż 3500 zł.
RobertKoliński (2019.11.22)
Od rządu? Od kiedy rząd ma własne pieniądze ?
Zadziwiony (2019.11.22)
@Zadziwiony - Od zawsze, praktycznie. Zacytuję tu może fragment swojego mini-wykładu dla prawaków z ub. roku: "W ramach edukacji obywatelskiej i wyjaśniania świata ubogiej na rozumie prawicy dziś rozprawiam się z kolejnym mitem powtarzanym od lat przez niedouczonych zwolenników "niewidzialnej ręki" i "wolnego rynku", jakoby "rząd nie posiadał własnych pieniędzy, bo jeśli komuś coś daje, to musi zabrać tobie". Otóż jest to całkowita i skończona bzdura powtarzana przez ignorantów - bezspornym jest, że rząd dysponuje własnymi pieniędzmi, pomijając tu już te najbardziej oczywiste, czyli podatki, cła i daniny, których dotyczy ta głupawa wypowiedź Thatcherowej, to są one w polskich warunkach sprecyzowane w art. 111 ustawy o finansach publicznych i nie są katalogiem zamkniętym (ustawa w wielu miejscach odsyła do odrębnych przepisów). Są to m. in. : - wpłaty z zysku przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa; - wpłaty z tytułu dywidendy; - wpłaty z zysku Narodowego Banku Polskiego; - wpłaty nadwyżki środków finansowych agencji wykonawczych; - dochody pobierane przez państwowe jednostki budżetowe, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; - dochody z najmu i dzierżawy oraz z innych umów o podobnym charakterze, dotyczące składników majątkowych Skarbu Państwa, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; (. .. )
RobertKoliński (2019.11.22)
(. .. ) - odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych państwowych jednostek budżetowych lub organów władzy publicznej, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; - odsetki od lokat terminowych ustanowionych ze środków zgromadzonych na centralnym rachunku bieżącym budżetu państwa; - odsetki od udzielonych z budżetu państwa pożyczek krajowych i zagranicznych; - grzywny, mandaty i inne kary pieniężne, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; - spadki, zapisy i darowizny w postaci pieniężnej na rzecz Skarbu Państwa; - dochody ze sprzedaży majątku, rzeczy i praw, niestanowiące przychodów w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 4 lit. a i b, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; - inne dochody określone w odrębnych ustawach lub umowach międzynarodowych; - odsetki wykupywane przez nabywców obligacji skarbowych lub nadwyżka wynikająca z różnicy pomiędzy ceną emisyjną a wartością nominalną zbywanych obligacji skarbowych. Pominąłem tu naturalnie również środki z UE, bo są to też swego rodzaju podatki. "
RobertKoliński (2019.11.22)

info

2  
  6
Prezydent Wróblewski wygląda bardzo niezdrowo. Jest otyły, opuchnięty i czerwony na twarzy. Choroba wieńcowa puka do drzwi. Proszę o siebie zadbać, bo długo tak Pan nie pociągnie.
(2019.11.22)

info

6  
  1
Etaty dalej wolne w tym Urzędzie- może pokażesz jak się działa bardziej efektywnie i swoją energię przeznaczysz na pomoc innym , a nie na bezmyślne walenie w klawiaturę.
(2019.11.22)
Jak ciężką pracę wykonują "socjalsi" (całkiem nieprzypadkowe skojarzenie ze specjalsami - tymi z jednostek specjalnych wojska) nie dowiecie się pewnie nigdy, wy widzicie tylko +500 na koncie a oni muszą chodzić po patologicznych rodzinach, często spotykać się z chamstwem, wulgarnością i alkoholizmem, musza się uśmiechać i ratować dzieciaki z patologi gdzie najchętniej człowiek zabił by tych, którzy się tymi dziećmi "opiekują" te młode matki które zamiast przewinąć i nakarmić dziecko wolą siedzieć w telefonie albo chlać z konkubentem i robić kolejnego dzieciaka. Dla was wszystkich pracowników socjalnych a zwłaszcza tych pracujących w terenie - wielki szacunek !
JiLniezalogowany (2019.11.22)
Panie Arturze kierowniku Domu dla osób bezdomnych czy rzeczywiście to co Pan mówi idzie w parze z pańskim działaniami ? Czas na zmiany I koniecznie !
Praktyk (2019.11.22)

info

8  
  0
Gratulacje Agusiu
Hela (2019.11.23)