UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Zadziwiony - Od zawsze, praktycznie. Zacytuję tu może fragment swojego mini-wykładu dla prawaków z ub. roku: "W ramach edukacji obywatelskiej i wyjaśniania świata ubogiej na rozumie prawicy dziś rozprawiam się z kolejnym mitem powtarzanym od lat przez niedouczonych zwolenników "niewidzialnej ręki" i "wolnego rynku", jakoby "rząd nie posiadał własnych pieniędzy, bo jeśli komuś coś daje, to musi zabrać tobie". Otóż jest to całkowita i skończona bzdura powtarzana przez ignorantów - bezspornym jest, że rząd dysponuje własnymi pieniędzmi, pomijając tu już te najbardziej oczywiste, czyli podatki, cła i daniny, których dotyczy ta głupawa wypowiedź Thatcherowej, to są one w polskich warunkach sprecyzowane w art. 111 ustawy o finansach publicznych i nie są katalogiem zamkniętym (ustawa w wielu miejscach odsyła do odrębnych przepisów). Są to m. in. : - wpłaty z zysku przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa; - wpłaty z tytułu dywidendy; - wpłaty z zysku Narodowego Banku Polskiego; - wpłaty nadwyżki środków finansowych agencji wykonawczych; - dochody pobierane przez państwowe jednostki budżetowe, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; - dochody z najmu i dzierżawy oraz z innych umów o podobnym charakterze, dotyczące składników majątkowych Skarbu Państwa, o ile odrębne ustawy nie stanowią inaczej; (. .. )

RobertKoliński