26
18.09.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co za cymbał napisał ten artykuł? Widziałeś kiedyś na oczy zderzenie czołowe?
ŁoMatkoBosko (2019.09.18)

info

28  
  0
Uważam ze nazwy marek pojazdów prawidłowo powinny być pisane z wielkiej litery. Argumentacja że wielką literą piszemy nazwy koncernów produkujących te auta jest mało logiczna i wymyślona przez mniejszość narzucająca swoje zasady bo im tak wygodniej. Nazwa Polonez w zdaniu napisana "polonez Caro" niby jest poprawna tak? Idąc analogią do imienia i nazwiska piszemy oba z wielkiej litery np. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz tak samo powinno być Polonez Caro jak i Volkswagen Passat. Czytajac text gdzie auta sa okreslane z malej litery stwarza to wrazenie malo oficjalnego pisma, raczej w stylu komentarzy na portelu np gdzie nie zwraca sie uwagi na to bo sie tak przyjelo ogolnie i w sumie ok. czepiam sie oficjalnej "poprawnej" zasady. To ze koncern jest czyms innym niz samochod i ma to go wyrozniac ta literka, to pisownia z malej nazwy auta jest dekonstrukcja jezykową, Kontekst ma wynikac ze zdania a nie tego czy uzyjemy wielkiej czy mlej literki. Po to jest zeby go rozumiec, dlatego ludzie sie dogaduja, nie dlatego ze uzywaja malych literek badz wielkch. Zmiana stosowana w nazwach marek mnie irytuje XD
(2019.09.18)
Złośliwy chyba nie przeczytałeś artykułu ze zrozumieniem
(2019.09.18)
Co w temacie? Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy szkoła była zbyt daleko?
Esek (2019.09.18)
Ale firanki w Sharanie opadly szacun
Szymkoviak83' (2019.09.18)

info

2  
  0
Taa Rechniewskiego glowna arteria elblaga!moze gdzies by tam rondo wcisnal?juz widze wyjazd z tej ulicy o 15 do browarnej!
(2019.09.18)
kalectwo nie jazda
(2019.09.18)

info

0  
  1
Po co te wozy strazackie .Glupota z bema jeszcze mogli wyslac .Glupota naszego prawa za wyjazd placa .No i paliwo rozpisza heheee
Titus (2019.09.18)

info

0  
  1
Nie masz racji. http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=285:pisownia-marek-samochodow&catid=44&Itemid=145 i tyle w tym temacie.
znaffca (2019.09.18)
Autor tekstu podpisany jako ms to jaką szkołę skończył? Markę pojazdu piszemy z wielkiej litery. Była to groźna kolizja czy niegroźny wypadek? Po co to na siłę określać? Lepiej nazwać ogólnie jako zdarzenie drogowe.
Co mnię to (2019.09.18)

info

1  
  1