A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Co za cymbał napisał ten artykuł? Widziałeś kiedyś na oczy zderzenie czołowe?
Uważam ze nazwy marek pojazdów prawidłowo powinny być pisane z wielkiej litery. Argumentacja że wielką literą piszemy nazwy koncernów produkujących te auta jest mało logiczna i wymyślona przez mniejszość narzucająca swoje zasady bo im tak wygodniej. Nazwa Polonez w zdaniu napisana "polonez Caro" niby jest poprawna tak? Idąc analogią do imienia i nazwiska piszemy oba z wielkiej litery np. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz tak samo powinno być Polonez Caro jak i Volkswagen Passat. Czytajac text gdzie auta sa okreslane z malej litery stwarza to wrazenie malo oficjalnego pisma, raczej w stylu komentarzy na portelu np gdzie nie zwraca sie uwagi na to bo sie tak przyjelo ogolnie i w sumie ok. czepiam sie oficjalnej "poprawnej" zasady. To ze koncern jest czyms innym niz samochod i ma to go wyrozniac ta literka, to pisownia z malej nazwy auta jest dekonstrukcja jezykową, Kontekst ma wynikac ze zdania a nie tego czy uzyjemy wielkiej czy mlej literki. Po to jest zeby go rozumiec, dlatego ludzie sie dogaduja, nie dlatego ze uzywaja malych literek badz wielkch. Zmiana stosowana w nazwach marek mnie irytuje XD
Złośliwy chyba nie przeczytałeś artykułu ze zrozumieniem
Co w temacie? Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy szkoła była zbyt daleko?
Ale firanki w Sharanie opadly szacun
Taa Rechniewskiego glowna arteria elblaga!moze gdzies by tam rondo wcisnal?juz widze wyjazd z tej ulicy o 15 do browarnej!
kalectwo nie jazda
Po co te wozy strazackie .Glupota z bema jeszcze mogli wyslac .Glupota naszego prawa za wyjazd placa .No i paliwo rozpisza heheee
Nie masz racji. http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=285:pisownia-marek-samochodow&catid=44&Itemid=145 i tyle w tym temacie.
Autor tekstu podpisany jako ms to jaką szkołę skończył? Markę pojazdu piszemy z wielkiej litery. Była to groźna kolizja czy niegroźny wypadek? Po co to na siłę określać? Lepiej nazwać ogólnie jako zdarzenie drogowe.