A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Akcja "Wisła" była niepotrzebna. Komuniści poradzili sobie z 30tyś. AK-wców, poradziliby 3tyś. UPA-owców. Bieszczady 70 lat po wojnie są puste.
ad J. .. N. .. Oni już nie żyją. Czy dzieci i wnuki odpowiadają za czyny ojców?
Byłem niedawno we Lwowie. Mają nas w d. .. pie za to co dla nich zrobiliśmy, młodzież ze znakami Trizuba na koszulkach, jak powiesz po angielski to cię obsłużą, po polsku to ci powiedzą że " panimaju".
Rządzie obudź się ! Zainteresuj się Białorusią, tam sa prawdziwi Polacy którzy łakną Polski jak chleba. .. Łukaszenka to mądry i cwany polityk, na pewno zagra na dwie strony. Był prezesem kołchozu, a więc wie co to takiego PRACA I PRODUKCJA, a nie nasi pseudo fachowcy, historycy, bankowcy i zwykli polityczni klakierzy.
@UK
poseł na Polski sejm z peło pan miron sycz obecnie Polski urzędnik potomek ukraińskiego banderowca dumny z dokonań tatusia. Nic dodać nic ująć. Nieporozumienie.
Kiedy to robili? W czasach zaborów? A może w 20 leciu międzywojennym? Czy może w czasach szlacheckich, gdzie szlachta równie ochodzo prześladowała polskich chłopów?
Oni już nie żyją - ale ich dzieci. .. powinny przeprosić za swych ojców. Tak czy nie ? Choć za taki mord to przepraszam można se wsadzić w. .. ale chociaż to. A widać jak jest.
W czasach zaborów też byli stronnikami Rosji. A w XX leciu międzywojennym szczególnie. Robili zamach na polskiego Ministra i na polskie placówki wojskowo administracyjne. A walki z Orlętami Lwowskimi to co? Duża część szła z Bolszewikami w 1920 na Polskę. A później współpracowali też z nimi wystarczy poczytać o KOP i różnych napadach na Polaków i polskie instytucje.
Jakich Polaków? Przecież Zachodnia Ukraina to ziemie polskie. Orlęta Lwowskie o nią Walczyły i w miastach w większości mieszkali tam Polacy i Żydzi, a Ukraincy byli w mniejszości.
Mylisz się, wielu zbrodniarzy jeszcze żyje, bo UPA działała jeszcze pod koniec lat 40 już po wojnie mają grubo ponad 80 lat, ale żyją.
Nienawiść doprowadza tylko do eskalacji nienawiści, a nienawiść to brak zrozumienia i ciemnogród. Mając własną historię i martyrologię trudno oczekiwać, aby Ukraińcy mieli tylko i wyłącznie nasz punkt widzenia. Nienawiść rujnuje, zgoda buduje, stare i mądre przysłowie.