52
11.07.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W miastach mieszkali głównie Żydzi(30-80%), na wsiach-głównie Ukraińcy. Polaków na tych ziemiach było 16%.
(2019.07.11)
UPA najdłużej walczyło ze Związkiem Radzieckim, zdaje się, że jeszcze w latach sześćdziesiątych.
(2019.07.11)

info

1  
  3
Tak doprowadza, mają Ukraincy swój punkt widzenia, ale Polacy nigdy nie zgodzą się na czczenie zbrodniarzy to tak samo jakby Niemcy mieli pomniki Hitlera i dr Mengele i gadali, że to ich punkt widzenia. Tolerancja ma swoje granice.
(2019.07.11)
Nieprawda we Lwowie najwięcej było Polaków.
(2019.07.11)
@Nazywam sie miljon - Kaczyński pod sztandarem czarno-czerwonym w Kijowie. .. .to też trzeba pamiętać!
klmn (2019.07.11)
Czytam tablice na zdjęciu i brakuje mi przecinaka po słowie, ,stalinowskiego, ,. Może jest, ale na zdjęciu tego nie widać. Wynika z tego iż UPA i ONU były reżimem stalinowskim. .. .czyżby kolejna, ,wrzutka pisowych historyków, ,. .. .. ?
klmn (2019.07.11)

info

1  
  2
Ale oni sami uważali się za Polaków. Dopiero Prusy w czasach zaborów zaczęły im wmawiać, że są oddzielnym narodem ukraińskim, którego nigdy w historii nie było. Nawet sama nazwa ich kraju jest czysto polska.
(2019.07.11)
Wrogość nawarswtiwła się od stuleci, nasza szlachta traktowąła Ukraińców jak bydło, na kreasach przed wojna jak obywateli drugiej kategorii. .. Polacy w wiekszości w miastach, niepiesmienni Ukraińcy na wsiach.
(2019.07.11)
Nie po wielkim głodzie tylko przed nim, poza tym wielki głód był na terenach ZSRR, a nie polskich i Sowieci mieli w Polsce swoją agenturę wśród Ukraińców.
(2019.07.11)
@J. .. N. .. Czy już przepraszałeś(aś) za Jedwabne?
(2019.07.11)