UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

W czasach zaborów też byli stronnikami Rosji. A w XX leciu międzywojennym szczególnie. Robili zamach na polskiego Ministra i na polskie placówki wojskowo administracyjne. A walki z Orlętami Lwowskimi to co? Duża część szła z Bolszewikami w 1920 na Polskę. A później współpracowali też z nimi wystarczy poczytać o KOP i różnych napadach na Polaków i polskie instytucje.