Wybrany wątek opinii

Dwie nieprawdy zawarte w tekście: przed 1989 i nie było żadnej niewoli, lata 80-te pamiętam od połowy, nikt nikogo nie zniewalał i żyło się dokładnie jak dzisiaj: praca, TV, wakacje, podróże, zakupy, szkoła itd Druga nieprawda: po 1989 r nie było żadnego przełomu ku wolności. Przeciwnie, schyłek PRL to działanie ustawy Wilczka i prawdziwa wolność, natomiast początek "nowego" to paniczny, z dnia na dzień pęd do poskromienia "dzikiego kapitalizmu" i wtłoczenia narodu w kaftan państwa opiekuńczego (tak grzecznie nazywa się od dekad stary dobry socjalizm)
Agall (2019.06.04)
Jak nie było niewoli? Polską rządzili zdrajcy i pachołki Moskwy, a w kraju stacjonowało wojsko ZSRR. To była okupacja Polski i jej niszczenie.
Zen (2019.06.04)
Powrót do komentarzy