A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Katarzynka - Mandat rodzicom !
Jadąc na rowerze z dzieckiem masz obowiązek jechać po chodniku a przez przejście możesz przejechać. Poczytaj przepisy zanim coś napiszesz
Najlepiej wprowadzić zasady skandynawskie - pieszy, rowerzysta znajduje się w pobliżu przejścia dla pieszych, kierowca MUSI się zatrzymać
Osoba dorosła z dzieckiem do lat 10 nie może przejechać przez przejście dla pieszych. Musi rower przeprowadzić Poczytaj ;) dziecko jest traktowane jak pieszy - dorosły już nie.
Poczytaj zanim coś napiszesz
Zły przepis!!! Wymyślony przez rowerzystę który zapomniał o dzieciach!!! Zdrowia dla dziewczynk:) kierowca 7 przeżywa szok!!!
@marek.k. - A ile to w pobliżu wynosi w metrach?
Odysłam do forum prawnego. https://forumprawne.org/prawo-wykroczen/734778-przejazd-rowerem-przez-pasy-z-dzieckiem-do-lat-10-a.html
Dzieciak siedem lat powinien być na ulicy pod opieką dorosłych. A wyobraźmy se że zamiast autobusu byłby pedofil i nie byłby akurat księdzem a np prawnikiem. I co wtedy ?
Tu również interpretacja przepisówhttps://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,czy-dziecko-moze-jezdzic-rowerem-po-pasach-policja-tlumaczy,262337.html