Cisza dla byłych więźniów
Dziś przed obeliskiem przypominającym o więźniach hitlerowskiego obozu złożono kwiaty (fot. Michał Skroboszewski)
Między ul. Fredry a torami kolejowymi w latach 1940-45 stały więzienne baraki. Była to jedna z trzech elbląskich filii hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Dziś stoi w tym miejscu kamienny obelisk, przed którym spoczęły kwiaty, zapłonęły znicze. Zabrzmiała Cisza... Zobacz fotorelację.