UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Niemcy przed zdobyciem Elbląga przez Armię Czerwoną zniszczyli obiekty obozowe, przy obecnej ulicy Fredry, tak skutecznie, że nie pozostał po nim żaden ślad. Było to tym łatwiejsze, że w związku z naciskami ówczesnych mieszkańców miasta, którym nie podobały się przemarsze więźniów do pracy w zakładach Schichaua, podobóz ten zaprzestał funkcjonować w 1943 roku. Był jednak sporadycznie wykorzystywany przez organizację Todta. Natomiast nowy podobóz przy ulicy Radomskiej utworzono we wrześniu 1944 roku. Działał on praktycznie do końca stycznia 1945 roku.
Teżhistoria