A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
akurat pan Dariusz Babojć ma w tym przypadku absolutną rację, współczesne porty buduje się odsunięte od linii brzegowej w kierunku morza aby można było przyjmować statki o głębokości zanurzenia 10-25 metrów, budowa portu na bagnach w miejscu oddalonym od linii brzegowej ponad 50 kilometrów w głąb lądu to bezmózgowie całkowite albo sabotaż wobec Skarbu Państwa, za co powinni skazywać na karę więzienia. Hero (Heronim Zabiełło)
@LalekLa-wizualisto, Elbląg sie nie zmienia wizualnie??? gospodarczo zawsze był ogonkiem, jedyne pięć minut miał gdy był miastem wojewódzkim. Wypowiedz wojnę Gdańskowi, boć mierzeja należy teraz do pomorskiego. Wróbelek, czy wilczek mają tyle do gadania co pies na miedzy. Ty za to klepiesz nie mając bladego pojęcia -poczytaj gazety z pomorskiego, a wiele ci się rozjaśni.
Zastanawiam się czemu i komu ma słuzyć ten artykuł a raczej paplanina tak prosze wejść pismaku na Youtube tam ruska redaktorka chodzi po Krynicy i wciska ludziom kit taki sam jak ty może faktycznie jesteś konfidentem raczej nazywasz się inaczej przez takich ludzi jk ty klepiemy biedę
@Hero (Heronim Zabiełło)-szkoda że takich jak pan coraz mniej, niestety ale ma pan 100% racji, obiektywnie ocenia pan projekt, natomiast klepacze klawiatur nie przeczytali nic na ten temat, a znawcy i rzeczoznawcy że tylko do rządu. Za pięćdziesiąt lat poziom wody podniesie się o dwa metry i co???- a koszty mają się zwrócić za 500 lat. Z urobku chcą usypać sztuczną wyspę(170 ha) w miejscu największego tarliska ryb, wyspa się będzie rozmywać i zamulać resztę zalewu-bo chyba nie przywiozą granitu z południa Polski, by ją dookoła wzmocnić? Kto chce kopać sztychówki w garść i do roboty zamiast nudzić się przy kompie.
Darku, pisałem Ci już gdzie indziej - czy miliard na przekop Elblągowi się należy czy nie, to jest kwestia dyskusyjna, realia natomiast są takie, że jeśli przekop nie powstanie, to miasto z tych pieniędzy nie zobaczy złamanego grosika. Przy jego budowie będą pracować bowiem m. in. mieszkańcy Mierzei czy Elbląga właśnie i zarobione przez nich pieniądze zostaną tutaj. Podobnie jest z samym planowanym obiektem, który będzie się z każdym rokiem przyczyniał do zwiększenia atrakcyjności turystycznej oraz gospodarczej Elbląga i okolic. Inwestycje infrastrukturalne i rozwojowe nie muszą się zwracać, ich celem jest aktywizacja społeczno-gospodarcza regionu a nie bezpośredni zysk inwestora (tu: państwa). Bądźmy raczej Chińczykami, którzy myślą na dekady do przodu, a nie neoliberalnymi popierdółkami, dla których tylko szmal (ich) tu i teraz jest najważniejszy, nie zaś szersza perspektywa, rozwój społeczny i gospodarczy oraz dobro powszechne:)
Weźcie w końcu zamknijcie w łagrach tych zdrajców z PO i dajcie żyć w spokoju normalnym ludziom.
i jeszcze kilka słów na temat Rosji, rosyjskie firmy zajmujące się pogłębianiem Cieśniny Bałtyjskiej z radością staną do przetargu na wykonanie przekopu, chociaż bezsens tej inwestycji dla inwestora z ich punktu widzenia jest oczywisty. Hero (Heronim Zabiełło)
Co to robi na głównej?
Szanowni zwolennicy przekopu! niestety zorientowani dobrze w temacie mają bardzo podobne zdanie do autora artykułu. Ten od początku swojego istnienia zły pomysł kosztował nas dużą kasę (rozliczne ekspertyzy), a jego realizacja i utrzymanie jeszcze większą. Żerowanie na naiwności dobrych elblążan jest nieetyczne. W strategiach największych portów polskich nawet nie myśli się o porcie w Elblągu, a niestety wielkie kontenerowce, które dzisiaj obsługują przewóz ładunków, do nas nie wpłyną. I szanowni zwolennicy przekopu również łodziom turystycznym życzę powodzenia w slalomie pomiędzy tyczkami rybackimi na zalewie i DZISIAJ NIE KONTROLOWANYMI SIECIAMI KŁUSOWNICZYMI - bo PIS dał luz na Zalewie rybakom- swoim przyszłym wyborcom. A rybki nie ma! śledzi w tym roku nie było! A "głupi" ekolodzy ostrzegali, ale kto nas słucha. A będzie przekopik to już tylko wędkarz jazgarza złowi - ale pocieszam, że zupka z jazgarza bardzo smaczna :)
Heronim zabielo i głupia ekoloszka zapewne jesteście super extra fachowcy od tego tematu i macie informacje z pierwszej ręki bo takie rewelacje wypisujecie że aż dziwne iż sam Jarosław się z wami nie zgodził jeszcze i tego projektu nie anulowal hahaha ale jak to mówią fachowców od gumowych cyckow nie brakuje