UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Darku, pisałem Ci już gdzie indziej - czy miliard na przekop Elblągowi się należy czy nie, to jest kwestia dyskusyjna, realia natomiast są takie, że jeśli przekop nie powstanie, to miasto z tych pieniędzy nie zobaczy złamanego grosika. Przy jego budowie będą pracować bowiem m. in. mieszkańcy Mierzei czy Elbląga właśnie i zarobione przez nich pieniądze zostaną tutaj. Podobnie jest z samym planowanym obiektem, który będzie się z każdym rokiem przyczyniał do zwiększenia atrakcyjności turystycznej oraz gospodarczej Elbląga i okolic. Inwestycje infrastrukturalne i rozwojowe nie muszą się zwracać, ich celem jest aktywizacja społeczno-gospodarcza regionu a nie bezpośredni zysk inwestora (tu: państwa). Bądźmy raczej Chińczykami, którzy myślą na dekady do przodu, a nie neoliberalnymi popierdółkami, dla których tylko szmal (ich) tu i teraz jest najważniejszy, nie zaś szersza perspektywa, rozwój społeczny i gospodarczy oraz dobro powszechne:)

RobertKoliński

Anuluj